W 10 rocznicę morderstwa piętnastoletniego Jessie James’a policja po raz kolejny zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta, o wskazanie osoby, która przyczyniła się do śmierci nastolatka. Dla osoby, która wskaże sprawcę, czeka najwyższa w historii nagroda, w wysokości £60 000.

Jessie został zamordowany 9 września 2006 roku około godziny 1 w nocy w Broadfield Park, potoczenie nazywanym Rec Park na Moss Side. Wraz z grupą przyjaciół wracali do domu na rowerach, a kiedy znaleźli się w samym sercu parku usłyszeli strzały. Czym prędzej rzucili się do ucieczki. Jednak po chwili grupa przyjaciół spostrzegła nieobecność Jessiego. Nastolatkowie wrócili do parku. Aby zlokalizować kolegę, dzwonili na jego telefon komórkowy i podążali w kierunku źródła melodii. Niestety, Jessie zginął na miejscu od licznych ran postrzałowych. Nie było szans na jego uratowanie.

Policja wierzy, że wśród lokalnej społeczności jest ktoś, kto dokładnie wie, co wydarzyło się tamtej nocy i kto odpowiada za śmierć chłopca. Dzięki wsparciu fundacji Crimestoppers, udało się zebrać aż £60 000. Policja wierzy, że ta kwota może wreszcie przerwać spiralę milczenia.

Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie powinien niezwłocznie skontaktować się z infolinią Crimestoppers pod nr  0800 555 111.

 

AW / emigratka.com
Źródło: gmp.police.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.