Lifestyle

8 sposobów na znalezienie pracy w Wielkiej Brytanii

Jak szukać pracy w Wielkiej Brytanii? Nie wiesz od czego zacząć? Aby skutecznie poszukiwać pracy, wykorzystaj wszystkie poniższe propozycje, które mogą przybliżyć cię do objęcia wymarzonego stanowiska pracy.

 1. Popytaj wśród znajomych. To żadna ujma poinformować swoich bliskich i przyjaciół, że szukamy nowego miejsca zatrudnienia. Jeśli jesteś osobą pracowitą, godną zaufania, to jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś spośród twoich znajomych poleci cię swojemu pracodawcy. Poza tym każdy znajomy ma znajomych, którzy mają znajomych itd., a w dobie Facebooka wieści roznoszą się w ekspresowym tempie i z niesamowitą prostotą. Nic to nie kosztuje, a możesz sporo na tym skorzystać.
 2. JobCentre – odpowiednik polskiego urzędu pracy. Nieco różni się od tego w Polsce i właściwie jeśli nie zamierzasz skorzystać z zasiłku dla bezrobotnych, to możesz pominąć ten urząd- oferty pracy, które możesz wyszukać na komputerze znajdującym się w urzędzie znajdziesz również na stronie jobs.gov./search. Mimo to zachęcamy do odwiedzenia Jobcentre Plus – doradcy chętnie pomogą w znalezieniu kursów dokształcajacych i podnoszących kwalifikacje, w zredagowaniu cv itp.
  office-620822_640
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
 3. Internet. Jeśli masz dostęp do komputera z Internetem, lub choćby smartfona poszperaj w bazach ofert pracy, takich jak Indeed, TotalJobs, CvLibrary, Reed, Gumtree itp.
 4. Jeśli marzysz o pracy w konkretnej firmie, odwiedź jej stronę internetową, fanpage na Facebooku oraz konto na Twitterze – tam znajdziesz ich aktualne oferty pracy.
 5. Agencje pośrednictwa pracy – na forach społecznościowych można zauważyć kilka, często się powtarzających nazw agencji – ale wiedz, że w samym Manchesterze agencji jest kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset! Może warto się udać do tych mniej popularnych? Pełną listę agencji znajdziesz tutaj http://www.agencycentral.co.uk/
 6. Wydrukuj kilkanaście kopii swojego nietuzinkowego CV i udaj się do miejsc,w których chcesz pracować (np. kawiarnie, hotele, sklepy itp) – zostaw swoje CV w recepcji, w kasie itp.
 7. Załóż profil na portalach, na których mogą cię znaleźć potencjalni pracodawcy – LinkedIn to absolutna podstawa. Zadbaj o to, by twój profil był odpowiednio atrakcyjny i widoczny dla rekruterów.
 8. Weź udział w Job Fairs – targach pracy, na których znajdziesz przedstawicieli rożnych firm – to niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z pracodawcą face to face i tym samym pokazać się z jak najlepszej strony.

 

AM / emigratka.com
Fot.: pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This