Abradab i Joka to założyciele kultowego zespołu Kaliber 44. W latach 90-tych wraz z Magikiem tworzyli absolutnie awangardowy skład, który był pionierem gatunku Hip-Hop w Polsce.

Zespół ma na swoim koncie trzy albumy studyjne, setki niezapomnianych koncertów, tysiące sprzedanych albumów oraz rzesze wiernych fanów.

W ciągu kilku lat funkcjonowania zespół ugruntował sobie pozycję jednego z najważniejszych w polskim nurcie Hip – Hop (do dziś dla wielu tego najważniejszego). Po zakończeniu działalności Kalibra, Abradab z dużym sukcesem poświęcił się karierze solowej. Nagrał między innymi pięć albumów, zgarnął szereg nagród i zaliczył mnóstwo owocnych featuringów. W tym czasie Joka wspierał go gościnnie podczas nagrań i występów.

Po długich latach oczekiwania, w roku 2013 kultowy duet powrócił na scenę. Od tego czasu bracia razem koncertują w różnych konfiguracjach muzyków towarzyszących, pracują też nad nowymi nagraniami.

Podczas wizyty na Wyspach, raperzy wystąpią w składzie;

Abradab – voc

Joka – voc

Jaros – DJ 

Mateusz Pawluś – key

Przemek Borowiecki – drums, sampler

bilet-na-koncert-kaliber-44-liverpool- (1)

Miejsce: Bumper, 14-18 Hardman St, L1 9AX Liverpool

Start: 20:00

Bilety: £20 (przedsprzedaż), £25 (w dniu koncertu)

Bilety do nabycia tutaj.

 

AW / emigratka.com

Fot: kabaretywuk.co.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.