Balloons & Tunes

Balloons & Tunes

W nadchodzący weekend po raz pierwszy zawita do Manchesteru festiwal Baloons & Tunes w Platt Fields Park (M14 6LA).

Co prawda festiwal rozpoczyna się już w piątek, ale tylko dla tych którzy maja ochotę poszaleć na karuzelach. Natomiast w sobotę i niedzielę, oprócz parku rozrywki, który oczywiście nadal będzie dostępny dla odwiedzających park, odbędzie się prezentacja statków balonowych na ogrzane powietrze w przeróżnych kształtach i kreacjach. Organizatorzy nie chcą uchylić rąbka tajemnicy, wiec do ostatniej chwili będą nas trzymać w napięciu i dopiero na miejscu dowiemy się, jakie statki balonowe zagoszczą podczas festiwalu w Manchesterze.

Pokazom towarzyszyć będzie muzyka popularnych wykonawców, takich jak jak Beyoncé, Rihanna oraz Pink. Kiedy zrobimy się głodni to możemy zajrzeć do food court ze świeżo przygotowywanymi potrawami, a żeby ugasić pragnienie, to znajdziemy tez w pełni licencjonowany lokal z napojami „dla mam i tatusiów”.

Balloons & Tunes

Balloons & Tunes

Organizatorzy zastrzegają, ze niestety nie będzie możliwości odbycia lotu balonem ze względów bezpieczeństwa, ale będzie można obejrzeć statki z bliska i przyjrzeć się, jak są one przygotowywane do lotu przez ich właścicieli. Kulminacyjnym punktem sobotniego wieczoru będzie „Glow show”, czyli pokaz balonów rozświetlanych od wewnątrz

Balloons & Tunes

Balloons & Tunes

płomieniem w rytm muzyki. Może nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale jeśli wyobrazimy sobie kryjące się w ciemnościach nocy kilkunastometrowe monstra, rozdzierane blaskiem ognia przy akompaniamencie muzyki, to może się to okazać całkiem przyjemnym dla oka doznaniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jeśli chodzi o niedzielę, to ci którzy nie mieli czasu w sobotni wieczór, mają szansę nadrobić zaległości, z tym że zamiast „Glow show”, punktem kulminacyjnym będzie popołudniowy koncert na żywo zespołu Take That. Zainteresowani?

Naszym zdaniem festiwal Balloons & Tunes to świetna okazja na spędzenie miłego weekendu w gronie najbliższych na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że każdy, bez względu na wiek, znajdzie tam coś dla siebie.

Balloons & Tunes

Balloons & Tunes

Z praktycznych informacji najważniejsze to:

 • wstęp 3£ od osoby (dzieci do 100cm wejście za free)
 • przejażdżki karuzelami płatne są oddzielnie
 • podczas festiwalu zostanie wydzielony bezpłatny parking
 • na teren festiwalu nie można wprowadzać czworonogów, za wyjątkiem psów przewodników
 • godziny trwania festiwalu:
  • piątek 18:00 – 21:30
  • sobota 12:00 – 22:00
  • niedziela 12:00 – 18:00

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1407692746221011/

AW / emigratka.com

Fot. Balloons & Tunes


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.