Lajt

Black Friday – kupuj z głową – 10 rad, dzięki którym nie zbankrutujesz!

Czarny Piątek to świetna okazja by zrobić zakupy w niższych cenach. Na wyprzedaży możemy znaleźć przedmioty, które idealnie sprawdzą się jako świąteczne prezenty i nie tylko. Jeśli od dłuższego czasu odkładałeś zakupy na później, to właśnie Black Friday może ułatwić ci podjęcie decyzji. Podpowiadamy jak wykorzystać piątkowe wyprzedaże, a przy tym nie stracić wszystkich oszczędności.

Przygotuj się! Oto 10 złotych rad na udane zakupy!

 1. Usiądź wygodnie na kanapie i poświęć kilka minut na przemyślenie tego, co tak naprawdę jest ci niezbędne. Czy nowy telewizor to naprawdę jest „must have”, czy może ten stary posłuży jeszcze przez kilka miesięcy? Co tak naprawdę chcesz kupić swoim najbliższym w ramach świątecznego prezentu? Co im sprawi największą przyjemność? Sporządź listę rzeczy, które chciałbyś zakupić w najbliższym czasie. I trzymaj się jej!
 2. Ustal budżet, jaki jesteś w stanie poświęcić na zakupy. Pamiętaj, aby najpierw odłożyć pieniądze na opłaty i rachunki, bieżące potrzeby, a na koniec oszacować, ile z pozostałej kwoty możesz przeznaczyć na zakupy.
 3. Pomyśl, ile jesteś w stanie przeznaczyć na konkretne rzeczy. Spróbuj tak podzielić wydatki, aby wystarczyło na wszystko, co chcesz kupić. Pamiętaj, że dokonując płatności powyżej £100 kartą kredytową lub poprzez PayPal, twoja płatność automatycznie obejmowana jest ubezpieczeniem – gdyby „coś” poszło nie tak, w łatwiejszy sposób odzyskasz utracone pieniądze (zgodnie z Section 75).
 4. Rozpocznij wyszukiwanie okazji w Internecie – większość sklepów prowadzi sprzedaż również poprzez strony internetowe. Sprawdź aktualne ceny, porównaj w kilku sklepach (uwzględniając koszty wysyłki). Nie polegaj wyłącznie na największych markach – czasami te mniejsze mają więcej do zaoferowania.
  IMG_0708bbb
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
 5. Sprawdź, czy nie masz w zanadrzu kart rabatowych, kart podarunkowych, kart lojalnościowych, voucherów czy kodów rabatowych. Również warto je wszystkie wykorzystać!
 6. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź możliwości i koszty zwrotu produktów, które mogą nie spełnić twoich oczekiwań.
 7. Jeśli upatrzony produkt zamierzasz kupić w sklepie stacjonarnym i jest duża szansa, że będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem – wybierz się do sklepu jeszcze przed godzinami otwarcia – ale wcześniej upewnij się, o której godzinie sklep zostanie otwarty – w Black Friday często sklepy rozpoczynają działalność znacznie wcześniej, nawet tuż po północy!
  shop-791582_640
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
 8. Jeśli boisz się, że ze względu na tłum zainteresowanych może nie udać ci się dokonać zakupu, spróbuj zachęcić swoich bliskich lub znajomych, aby wybrali się na zakupy razem z tobą – ustalcie, kto co potrzebuje i idźcie polować na okazje grupą – jest większa szansa, ze ktoś z ekipy wyrwie się przed tłum. Z drugiej strony, jeśli masz taką możliwość, unikaj zabierania ze sobą dzieci – tłumy zakupoholików mogą być dla nich wręcz niebezpieczne, poza tym będą odwracać twoją uwagę od zakupów.
 9. Jeśli już zdobędziesz upragnione przedmioty, pamiętaj aby nie zostawiać ich w koszyku bez nadzoru – ktoś może je zabrać, kiedy będziesz zajęty szukaniem innych okazji.
 10. Pilnuj swojego portfela! Tłumy i gęste kolejki to świetna okazja dla kieszonkowców – nie daj się im! Trzymaj portfel w bezpiecznym miejscu, miej cały czas na oku swoją torebkę i pamiętaj, aby nikt nie patrzył ci przez ramię, kiedy będziesz dokonywać płatności kartą.

 

Czy te informacje okazały się dla ciebie przydatne? Jeśli tak, podziel się nimi z innymi!

 

AM / emigratka.com

Fot.: pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This