Select Page

Cameron: Referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w UK 23 czerwca 2016 roku

Cameron: Referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w UK 23 czerwca 2016 roku

s216_David_CameronW trakcie konferencji prasowej po zakończeniu negocjacji podczas unijnego szczytu, premier David Cameron poinformował, że zapowiadane referendum w sprawie pozostania lub wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbędzie się 23 czerwca 2016 roku. To tego dnia, Brytyjczycy podejmą ostateczną decyzję dotyczącą przyszłości ich kraju w europejskich strukturach.

Premier Wielkiej Brytanii podkreślił, że będzie opowiadał się za pozostaniem w Unii Europejskiej, ponieważ udało mu się wynegocjować warunki, jakie obiecywał brytyjskiemu społeczeństwu w trakcie ostatnich wyborów parlamentarnych.

Do najważniejszych ustaleń zaliczyć należy:

  • Wielka Brytania nigdy nie stanie się częścią unijnego „superpaństwa” czy europejskiej armii,
  • wprowadzone zostaną restrykcje w dostępie do systemu socjalnego dla nowych imigrantów (do 4 lat zostaną zamrożone zasiłki dla nowo przyjezdnych),
  • Wielka Brytania nigdy nie przyłączy się do strefy Euro i nie będzie zobligowana do udzielania wsparcia finansowego innym krajom ze strefy Euro,
  • nadal będzie obowiązywać odprawa paszportowa na granicach kraju, zwiększy się również współpraca w zakresie wykrywania przestępców i oszustów, pojawią się także zmiany w systemie deportowania kryminalistów oraz wydłużone zostaną zakazy wjazdu na ziemie Brytyjskie wobec deportowanych,
  • nastąpi zmniejszenie wypłacanego Child Benefit na dzieci przebywające poza granicami Wielkiej Brytanii, adekwatnie do warunków ekonomicznych panujących w danym kraju (wobec obecnych jak i nowych imigrantów),
  • Unia Europejska skupi się na poprawieniu i dopracowaniu zasad wspólnego rynku usług, co znacznie wpłynie na poprawę konkurencyjności firm Brytyjskich w szczególności z sektora IT, a także rynku energii, co wpłynie korzystnie na obniżenie opłat za media.

David Cameron przestrzegł jednak, by nikt nie spodziewał się, że w razie negatywnego wyniku referendum możliwe będzie wynegocjowanie drugiego, nowego kompromisu z pozostałymi 27 państwami. Przekonywał, że opuszczenie Unii Europejskiej nie przyniesie ze sobą rozwiązania problemów gospodarczych.

I do not love Brussels. I love Britain. And my job – the job of the British Prime Minister – is doing all in my power to protect Britain’s interests – powiedział premier Wielkiej Brytanii.

AW / emigratka.com
Fot: gov.uk
Źródło: gov.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ENGLISH VERSION –>

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook