Chcecie spędzić trochę czasu na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku? Niestraszne Wam wiszące mosty, strome zjeżdżalnie i ruchome beczki? The Crocky Trail to istny sprawdzian odwagi, kondycji i pozytywnego nastawienia, a to wszystko na łonie malowniczej przyrody. No to jak, macie ochotę spróbować swoich sił na Krokodylim Szlaku?


Co, gdzie i jak

Crocky Trail znajduje się w Waverton ( CH3 7PH ) niedaleko Chester, niecałą godzinę drogi od Manchesteru. Już od samego wejścia czeka na Was mnóstwo zaskakujących atrakcji – przede wszystkim sporych rozmiarów park rozrywki, ale uwaga – nie ma on nic wspólnego z typowymi kolorowymi karuzelami. Tym razem macie szansę przetestować działanie grawitacji, sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość, a przede wszystkim przekonać się, na ile jesteście odważni.

Crocky Trail emigratka
Crocky Trail

Gigantyczne zjeżdżalnie są przerażająco strome – od samego patrzenia kręciło mi się w głowie! Dzieciaki mają jednak więcej odwagi… Możecie również spróbować swoich sił w ucieczce z ogromnej beczki, która utrudnia Wam zadanie, nieustannie się tocząc. A może chcecie doświadczyć tego, z czym musieli się zmierzyć pasażerowie tonącego Titanica? Tutaj macie szansę przeżyć moment, w którym statek niebezpiecznie przechyla się, a Waszym zadaniem jest jak najdłużej utrzymać się na rufie statku. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w samym parku rozrywki. Nie chcę Wam zdradzać wszystkiego, abyście mogli się jeszcze miło zaskoczyć. Podpowiem Wam jedynie nazwy kilku innych atrakcji, a Wy popuśćcie wodze swojej fantazji: Dungeon (Loch), Catacombs (Katakumby), Gladiator, Zombie Trap (Pułapka Zombie). Brzmi intrygująco?

Crocky Trail

Crocky Trail

Pamiętajcie, że park rozrywki to nie wszystko. Tuż za nim, kryje się wejście na Krokodyli Szlak. To niemal jednomilowa trasa przez pola i lasy, która biegnie wzdłuż Krokodylego strumienia. Po drodze czeka Was mnóstwo utrudnień: wiszące, ruchome mosty, kładki, przejścia po łańcuchu, rurach i belkach, huśtawki nad rwącym potokiem. Poza tym, na drodze spotkacie mnóstwo wyzwań, takich jak labirynty czy toczące się beczki. Na samym początku szlaku znajdziecie też kącik dla najmłodszych dzieciaczków – Wonderland. Jest tam zamek dmuchany, kilka domków ogrodowych i krzesełka dla rodziców.

Co warto wiedzieć

Crocky Trail jest czynny codziennie od 10:00 do 17:00, przy czym ostatnie wejście jest możliwe nie później niż o 15:00. Jeśli chodzi o jedzenie, wydaje mi się że warto przywieźć prowiant ze sobą – miejsc do piknikowania nie brakuje, a oferta kawiarenki jest dosyć uboga. W menu znajdziemy jedynie bagietki i kanapki, pieczone ziemniaki, pizzę i lody. Co ważne,ciepłe posiłki są serwowane TYLKO podczas wakacji, ferii oraz weekendów. W pozostałe dni możecie liczyć tylko na zimne przekąski.

Koszty wstępu są uzależnione od wieku. Dzieciaki do lat 5 wchodzą zupełnie za free, ale otrzymują czerwone opaski, które dają ograniczony dostęp do atrakcji w parku rozrywki. Tak czy siak, byłyby one dla nich zbyt niebezpieczne ze względu na ich wiek, wagę i wzrost. Żółte wejściówki, które dają dostęp do wszystkich atrakcji to koszt 15 funtów. Dorośli powyżej 21 roku życia płacą 10 funtów, opiekunowie osób niepełnosprawnych oraz wojskowi 8 funtów, a emeryci 7 funtów. Jest też możliwość zakupu biletów ulgowych dla grup liczących minimum 10 osób pomiędzy 5 a 21 rokiem życia, lub 10 osób dorosłych powyżej 21 roku życia. Dla uzależnionych od adrenaliny jest opcja wykupu wejściówek ważnych przez cały rok.

Na pewno zastanawiacie się, jak jest z dostępnością trasy. Idąc Krokodylim Szlakiem macie 3 ścieżki do wyboru – jedną biegnącą zygzakiem nad strumieniem i dwie po obu jego stronach. Ścieżki idące brzegiem strumienia są szersze i w miarę równe, choć nie zawsze utwardzone, ale bez problemu powinniście dać radę pokonać trasę ze spacerówką. Mimo wszystko zachęcam do wykorzystania chusty bądź nosidełka, dzięki czemu i rodzic nie będzie niczym ograniczony. Jeśli chodzi o wózki inwalidzkie, to prędzej sprawdzi się wersja terenowa. Zwykły wózek może nie dać rady, zwłaszcza w deszczowe dni.

Podsumowanie

  1. Dobre obuwie i ubranie na tzw. „cebulkę” jak najbardziej wskazane. Stanowczo odradzam sandałki i obcasy. Najlepiej sprawdzi się obuwie sportowe – będzie wygodnie i bezpiecznie. Po deszczowej nocy warto mieć na stopach kalosze.
  2. Przyda się ubranie na zmianę. Pozwólcie się dzieciom wyszaleć i pobrudzić (to akurat nie będzie aż takie trudne!)
  3. Zachęcam do spakowania prowiantu i piknikowania na łonie natury. Menu kawiarenek jest bardzo ograniczone, więc warto zaopatrzyć się w coś, co dzieci uwielbiają jeść. Na szlak warto zabrać coś do picia.
  4. Przed rozpoczęciem wędrówki, warto skorzystać z toalety. Trasa ma około 1 mili i żadnego wc po drodze…
  5. Niemowlęta – proponuję chusty i nosidełka, z wózkiem uda się przejść trasę, ale nie zawsze będzie łatwo. Mogą być momenty, że będzie potrzebna pomoc drugiej osoby w ominięciu przeszkody.

#emigratkacom


W niedalekiej okolicy znajduje się: The Ice Cream Farm – kraina pysznych lodów i wyśmienitej zabawy


Uff, ocieram pot z czoła. Nieźle się nagimnastykowałam, żeby napisać dla Ciebie ten post! Pamiętaj, że razem tworzymy to miejsce i dzięki Twojej obecności będzie się ono rozwijać dalej. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad – żebym wiedziała, że tu jesteś! Masz kilka możliwości:

* Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie istotna wskazówka, czy idę w dobrym kierunku. * Polub mój fanpage na Facebooku, dzięki temu będziesz na bieżąco. Jeśli ten wpis okazał się przydatny – podziel się nim ze znajomymi. * Możesz śledzić mnie również na Instagramie, gdzie znajdziesz więcej zdjęć z naszych wypraw, jak i uchwycone chwile z naszej codzienności w UK.


© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
CAŁOŚĆ JAK I ŻADNA CZĘŚĆ UTWORÓW NA EMIGRATKA.COM NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA W JAKIEJKOLWIEK FORMIE I SPOSÓB BEZ ZGODY REDAKCJI EMIGRATKA.COM. WOBEC OSÓB ŁAMIĄCYCH PRAWO, PODJĘTE ZOSTANĄ WSZELKIE DZIAŁANIA PRAWNE, CELEM DOCHODZENIA ROSZCZEŃ FINANSOWYCH.