Menu
Lajt

Cztery cytryny i prześcieradło – najsłynniejsza zagadka Jasona Hunt’a rozwiązana

Kojarzycie taką zagadkę Jasona Hunta (niegdyś Kominka) dotyczącą 4 cytryn i czystego prześcieradła? Zagadka ponoć nie rozwiązana od 2006 roku! Choć padło mnóstwo odpowiedzi, Hunt twierdzi, że jak dotąd nikt nie podał poprawnego rozwiązania, bo znają je jedynie trzy osoby: Jason Hunt, jego ówczesna dziewczyna oraz jej babcia!

Jako, że mnie ostatnio wyjątkowo zdenerwował ostatnim swoim podcastem przypominającym o tych słynnych 4 cytrynach (które stały się słynne tylko i wyłącznie dlatego, że Kominek o to wyjątkowo zadbał), postanowiłam podać Wam na tacy odpowiedź na zagadkę – przypomnę, że do wygrania była noc z Kominkiem, 4 cytrynami i czystym prześcieradłem! Konkurs już chyba nie aktualny, bo konkursowego posta już nie da się odnaleźć, ale zawsze możecie zabłysnąć w Internetach. Także tego, błyskotliwa odpowiedź na zagadkowe cytryny jest wyjątkowo prosta (sam autor to podkreśla)!

Rozwiązanie zagadki!

Po pierwsze, czyste prześcieradło to takie minimum, żeby sobie zapewnić w miarę higieniczny sen. A jeśli już kogoś do swojego łóżka zapraszasz, to wypadałoby po prostu odświeżyć pościel, co by na wejściu żadnej wpadki nie zaliczyć.

A co z tymi cytrynami? Nie, nie, tu wcale nic sprośnego na myśli nie mam. Żadne tam gierki dla dorosłych i tym podobne! Od dawna o tym wiadomo, i wiedziały też o tym nasze babcie, że cytryny mają kilka cennych dla naszego zdrowia właściwości! Po pierwsze, z dwóch cytryn można przygotować zbawienną dla naszego ciała i umysłu lemoniadę (dla antycukrowców wersja bez cukru) – perfekcyjnie oczyści nas z toksyn, rozjaśni myśli, polepszy koncentrację i pamięć. Co więcej, dla wzmożenia efektu, połóż po jednej cytrynie na stoliku nocnym po obu stronach łóżka – niektórzy zalecają pokrojenie cytryny na 4 cząstki i posypanie jej solą) – cytrynowa aromaterapia nie ma sobie równych! Jeśli chcesz odgonić złe myśli, oczyścić atmosferę i porządnie się wyspać to kup sobie siateczkę cytryn – najlepiej ekologicznych, nie woskowanych. I bądź jak Jason Hunt. Wyśpij się.

Zapomniałabym! Jak zdarzy ci się pobrudzić śnieżnobiałe prześcieradło, to pamiętaj że sok z cytryny świetnie nadaje się do prania! Dzięki tym żółtym owocom biel pozostanie bielą, a wszelkie bakterie odejdą w zapomnienie. Nasze babcie to umiały żyć eco, prawda?

P.S. Macie inne pomysły na zastosowanie 4 cytryn i prześcieradła? Chętnie poczytam!

xoxo