Wybierz Strona

Dave Duncan na uroczystym lunchu w Ambasadzie RP w Londynie!

Dave Duncan na uroczystym lunchu w Ambasadzie RP w Londynie!

Dave Duncan, czyli jeden z najpopularniejszych Brytyjczyków ostatnich tygodni został zaproszony na uroczysty lunch w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie! Dziś o godzinie 13:00 odbył się uroczysty lunch, podczas którego Dave Duncan odebrał osobiste podziękowanie z rąk polskiego Ambasadora Arkadego Rzegockiego za podjęcie się tak wspaniałej inicjatywy na rzecz tragicznie zmarłego Łukasza Urbana.

Przypomnijmy. Łukasz Urban był kierowcą tir’a, który został uprowadzony i wykorzystany do ataku terrorystycznego w Berlinie, podczas bożonarodzeniowego jarmarku 19 grudnia 2016 roku. W zamachu zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt  kolejnych trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Sprawcą ataku był Tunezyjczyk Anis Amri, który kilka dni po zamachu został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji w Mediolanie.

Dave Duncan, brytyjski kierowca, zainicjował zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny tragicznie zmarłego Polaka. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, akcja nabrała nieoczekiwanego rozmachu i ostatecznie udało się zebrać ponad 195 tysięcy funtów (czyli około 1 miliona polskich złotych) – link do akcji –>https://www.gofundme.com/lukaszurban.

Na swoim profilu na portalu Facebook Brytyjczyk z Leeds zamieścił post, w którym poinformował o zaproszeniu go wraz z osobą towarzyszącą na lunch do polskiej Ambasady w Londynie:

dave_duncan

Uroczysty lunch odbył się dziś o godzinie 13:00 w siedzibie Ambasady przy 47 Portland Place w Londynie w towarzystwie Ambasadora Arkadego Rzegockiego, polskich kierowców samochodów ciężarowych oraz mediów.

foto-polish-embassy-uk-3

 

 

 

 

 

Dave Duncan wrócił do pracy po świąteczno-noworocznej przerwie ozdabiając swój samochód polskimi akcentami:

dave_duncan22

Oprócz tego, że Brytyjczyk dał początek wspaniałej inicjatywie, jaką jest wsparcie rodziny śp. Łukasza Urbana, na uwagę zasługuje fakt, że dzięki zdobytej popularności i swoim przychylnym wobec Polaków wypowiedziom nieco ocieplił wizerunek polskiego imigranta na Wyspach.

 

AM / emigratka.com

Fot.: facebook/ Embassy of the Republic of Poland


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook