Menu
Lifestyle

Dave Duncan na uroczystym lunchu w Ambasadzie RP w Londynie!

Dave Duncan, czyli jeden z najpopularniejszych Brytyjczyków ostatnich tygodni został zaproszony na uroczysty lunch w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie! Dziś o godzinie 13:00 odbył się uroczysty lunch, podczas którego Dave Duncan odebrał osobiste podziękowanie z rąk polskiego Ambasadora Arkadego Rzegockiego za podjęcie się tak wspaniałej inicjatywy na rzecz tragicznie zmarłego Łukasza Urbana.

Przypomnijmy. Łukasz Urban był kierowcą tir’a, który został uprowadzony i wykorzystany do ataku terrorystycznego w Berlinie, podczas bożonarodzeniowego jarmarku 19 grudnia 2016 roku. W zamachu zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt  kolejnych trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Sprawcą ataku był Tunezyjczyk Anis Amri, który kilka dni po zamachu został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji w Mediolanie.

Dave Duncan, brytyjski kierowca, zainicjował zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny tragicznie zmarłego Polaka. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, akcja nabrała nieoczekiwanego rozmachu i ostatecznie udało się zebrać ponad 195 tysięcy funtów (czyli około 1 miliona polskich złotych) – link do akcji –>https://www.gofundme.com/lukaszurban.

Na swoim profilu na portalu Facebook Brytyjczyk z Leeds zamieścił post, w którym poinformował o zaproszeniu go wraz z osobą towarzyszącą na lunch do polskiej Ambasady w Londynie:

Uroczysty lunch odbył się dziś o godzinie 13:00 w siedzibie Ambasady przy 47 Portland Place w Londynie w towarzystwie Ambasadora Arkadego Rzegockiego, polskich kierowców samochodów ciężarowych oraz mediów.

 

 

 

 

 

Dave Duncan wrócił do pracy po świąteczno-noworocznej przerwie ozdabiając swój samochód polskimi akcentami:

Oprócz tego, że Brytyjczyk dał początek wspaniałej inicjatywie, jaką jest wsparcie rodziny śp. Łukasza Urbana, na uwagę zasługuje fakt, że dzięki zdobytej popularności i swoim przychylnym wobec Polaków wypowiedziom nieco ocieplił wizerunek polskiego imigranta na Wyspach.

 

AM / emigratka.com

Fot.: facebook/ Embassy of the Republic of Poland


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This