Select Page

Donald Trump i Wielka Brytania – czego się możemy spodziewać?

Donald Trump i Wielka Brytania – czego się możemy spodziewać?

uk-trumpDonald Trump, wybrany na 45. prezydenta USA, podczas swojej kampanii przedwyborczej przedstawiał się jako zwolennik Brexitu. Brytyjczycy nie są jednak przekonani, czy nowy prezydent – elekt zza oceanu pomoże im przetrwać rozstanie z Unią Europejską.

Podczas wyścigu o fotel prezydenta, Donald Trump nadawał sobie przydomek „Mr Brexit”, a wyborców kusił sloganem „Brexit-plus-plus-plus”. Zyskał poparcie Nigela Farage’a, szefa brytyjskiej Partii Niepodległości UKIP, który przemawiał na jednym z jego wieców podczas kampanii. W noc wyborczą Nigel Farage oświadczył, że Donald Trump obiecał Wielkiej Brytanii szybkie zawarcie umowy handlowej, która mogłaby uspokoić zwolenników Brexitu.

Donald Trump niejednokrotnie zapewniał, że uczyni wszystko, by podtrzymać dobre relacje z Wielką Brytanią, jednocześnie nie ukrywał swojej niechęci wobec Unii Europejskiej, jeszcze przed czerwcowym referendum dotyczącym Brexitu mówił:

Imigracja to dla Europy straszna rzecz. Wiele z tego przeforsowała Unia Europejska. Moim zdaniem Brytyjczykom będzie lepiej bez niej.

Tygodnik „The Economist” niestety nie jest przekonany do przyjaźni pomiędzy Wielką Brytanią a Donaldem Trumpem. Jego autorzy podkreślają, że nowy prezydent – elekt jest przeciwnikiem globalnych umów gospodarczych, jest gotów odizolować Amerykę dodatkowymi podatkami i opłatami celnymi. Jest również wrogo nastawiony do NATO – istotnej dla bezpieczeństwa Europy instytucji – która jego zdaniem nieproporcjonalnie obciąża Amerykę kosztami obrony starego kontynentu.

AM / emigratka.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ENGLISH VERSION –>

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook