Czy wiesz, że w ramach programu Healthy Start (Zdrowy Start) możesz otrzymywać każdego tygodnia vouchery na krowie mleko, świeże owoce i warzywa oraz witaminy dla siebie, jeśli jesteś w ciąży bądź dla swoich dzieci?

Sprawdź, czy się kwalifikujesz!

Po pierwsze, jeśli chcesz zostać objęta programem, musisz być w co najmniej 10 tygodniu ciąży, lub być matką dziecka poniżej 4 roku życia. Ponadto, niezbędnym wymogiem jest pobieranie jednego z poniższych benefitów/taxów:

  • Income Support (zasiłek dochodowy)
  • Income-based Jobseeker’s Allowance (zasiłek dla bezrobotnych uzależniony od dochodu)
  • Income-related Employment and Support Allowance (zasiłek dla niepełnosprawnych związany z nizdolnością do wykonywania pracy)
  • Child Tax Credit (dodatek na dziecko), ale nie Working Tax Credit, z pominięciem sytuacji w której rodzina otrzymuje Working Tax Credit run-on czyli tzw. przedłużony, wypłacany tylko przez kolejne 4 tygodnie po zakończeniu pracy w wymiarze 16h tygodniowo (samotny rodzic) lub 24h tygodniowo (pary), a roczny dochód rodziny nie przekracza 16 190 funtów rocznie (2014/2015).

Istnieje jeden wyjątek od reguły, w sytuacji, gdy kobieta w ciąży nie ukończyła 18 lat kwalifikuje się do programu bez względu na to czy pobiera jakiekolwiek zasiłek.

Co otrzymamy w ramach programu?

hp-familyKobieta w ciąży, a także każde dziecko między 2 a 4 rokiem życia otrzymuje jeden voucher tygodniowo o wartości £3.10, natomiast dziecku do 1 roku życia przysługują dwa vouchery tygodniowo, co po zsumowaniu daje kwotę £6.
20.

Na co możemy wymienić vouchery:

  • mleko krowie – bez znaczenia jest czy wybierzemy skimmed, semi-skimmed czy whole, pasteryzowane czy UHT etc.
  • owoce i warzywa – świeże lub mrożone, w całości lub w kawałkach, ale bez żadnych innych dodatków
  • mleko modyfikowane dla niemowląt na bazie mleka krowiego.

Ponadto możesz otrzymać kupony na darmowe witaminy. Położna bądź pracownik socjalny udzielą informacji, gdzie w danym rejonie można wymienić kupony na witaminy.

Nadal nie wiesz, czy się kwalifikujesz? Wypełnij krótki formularz na stronie Do I qualify? i dowiedz się w 3 minuty, czy przysługują ci vouchery.

Kwalifikujesz się? Świetnie! Wypełnij aplikację online na stronie https://www.healthystart.nhs.uk/ lub podaj swój adres poczty elektronicznej na stronie https://www.healthystart.nhs.uk/ a otrzymasz formularz do wydrukowania na twój adres email.

AW/emigratka.com

Fot. NHS

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.