Właściciele weszli wczoraj w nocy na teren przychodni i niczym złodzieje wynieśli wszystko, włącznie z papierem toaletowym – poinformował były pracownik Zielonej Przychodni na swoim profilu facebook.

Dziś dotarły do nas informacje o tym, że Zielona Przychodnia w Manchesterze z dnia na dzień – a raczej ostatniej nocy – przestała istnieć, zostawiając swoich pracowników i pacjentów na lodzie! Brak jakiegokolwiek kontaktu, informacji o odwołanych wizytach – jedynie krótka wzmianka o bankructwie na drzwiach przychodni.

Niestety nie tylko pacjenci zostali poszkodowani i zostawieni sami sobie.

Zostawili pracowników bez wypłat po trzy, cztery miesiące, i jeszcze próbowali mnie zastraszyć. Nawet gdybym miała jeść suchy chleb, nigdy nie wejdę w żadne układy z takimi osobami – dodaje.

zielona-przychodnia-najwieksza-polska-przychodnia-w-manchesterze-154474-3Założycielami Green Surgery z placówkami w Londynie i Manchesterze jest małżeństwo lekarzy Krystyna (ginekolog – położnik) i Sławomir Tajchman (chirurg ortopeda). Sławomir Tajchman kilkanaście lat temu był ordynatorem oddziału Ortopedii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu oraz założycielem i wieloletnim prezesem Kaliskiej Agencji Medycznej Medix. W 2004 roku miał miejsce zamach na jego życie – nieznany sprawca wybił szybę w jego samochodzie, po czym rozlał na siedzeniu nieznaną substancję chemiczną o właściwościach żrących – Tajchman trafił do szpitala z licznymi poparzeniami pleców i pośladków. Zdarzenie to miało miejsce na pięć dni po walnym zgromadzeniu spółki Medix, na którym rozpatrywano wniosek o usunięcie prezesa z zarządu, w związku z zarzutami działania na szkodę spółki, która borykała się z problemami finansowymi. Czyżby historia zataczała koło?

Jestem szczęśliwa, jutro mój ostatni dzień w przychodni – pisze była pracownica Green Surgery- to nie była praca, tylko obóz pracy. Wybieram się na wakacje, żeby odpocząć psychicznie, a po powrocie zacznę nowy etap w życiu, bez stresu i mobbingu. Dziękuję tylko moim współpracownikom za wszystkie wspólne chwile, to był zaszczyt pracować z wami na co dzień.

Wszyscy pacjenci, którzy korzystali z usług już Zielonej Przychodni, mogą kontynuować swoje leczenie w Victoria Clinic, w której obecnie możemy znaleźć dwóch ginekologów-położników z nieczynnej już Green Surgery – dr Tomasza Jakobka oraz dr Grzegorza Szymczaka, a także dr Katarzynę Broad – lekarza rodzinnego(GP).

AW / emigratka.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.