Menu
Lifestyle

Jak zaoszczędzić na codziennych zakupach? Wypróbuj kilka naszych tricków!

Chcesz maksymalnie obniżyć koszty codziennych zakupów spożywczych? Oto kilka naszych wskazówek, które pomogą ci zaoszczędzić nawet kilkaset funtów rocznie!

Mysupermarket.co.uk

Strona, z którą musisz się zaprzyjaźnić, jeśli chcesz zacząć oszczędzać! Wybierz produkty, które najczęściej kupujesz i sprawdź ich aktualną cenę w 14 różnych supermarketach. Gdzie zakupy wyjdą najkorzystniej? Jeśli twoim celem jest całkowita minimalizacja kosztów – nie obejdzie się bez wycieczki po różnych sklepach. LINK: MySupermarket

Aplikacje i strony

TopCashback – mój ulubiony serwis, który wciąż budzi wiele kontrowersji, niemniej warto go wypróbować. Pamiętaj, by  porównywać ceny podane w serwisie i poza nim, aby mieć pewność, że nie przepłacimy. TopCashback zwraca nam część pieniędzy za dokonanie zakupu poprzez ich serwis – na stronie możemy znaleźć aktualne promocje i korzyści, jakie uzyskamy. LINK – TopCashback.

SHOPITIZE– aplikacja, która oferuje zwrot pieniędzy przy zakupie określonych produktów. Wystarczy, że wybierzesz i uaktywnisz daną promocję w aplikacji (czasami trzeba odpowiedzieć na krótkie, proste pytanie), następnie zeskanujesz kod kreskowy danego produktu w sklepie, a na koniec zrobisz zdjęcie zapłaconego rachunku z uwzględnieniem promocyjnego produktu! Gotowe! Lada moment część wydanych pieniędzy wróci na twoje konto! LINK – Shopitize

SAVOO– najlepsze oferty, nie tylko dotyczące produktów spożywczych, ale wszystkich produktów jakie możemy znaleźć w sklepach, a także promocje  w pobliskich restauracjach (uwaga na nieaktualne oferty!)

HotUKDeals – wśród kategorii wybieramy „groceries” i możemy prześledzić wszystkie rabaty, vouchery, promocje, które już zostały zauważone przez innych użytkowników serwisu LINK – HUKD

Facebook? Twitter?

Czemu nie? Polub fanpage sklepów, które najczęściej odwiedzasz. Czasami pojawiają się na ich profilach społecznościowych wyjątkowe oferty, skierowane właśnie do „fejsbukowiczów” czy „followers’ów”. Przy okazji możemy zgromadzić sporą liczbę ciekawych przepisów kulinarnych! Możesz też wyszukać strony lub grupy zawierające w swojej nazwie „uk deals” – inni użytkownicy chętnie dzielą się znalezionymi okazjami.

Karty lojalnościowe

Zbieraj punkty i wymieniaj je na vouchery. Warto poświęcić chwilę by poznać regulaminy poszczególnych programów lojalnościowych. Boots, Emma’s Diary oferują czasami zupełnie darmowe „Gift Pack’i”, a Tesco pozwala wykorzystać zgromadzone funty również u swoich partnerów i to w podwojonej ich wartości! Przykładowe karty: Tesco Club Card, Nectar Card (Sainsbury, Ebay, Argos, Apple…), Morrisons More Card, Boots Card, Superdrug Card

Kiedy jest okazja – żal się!

Jeśli w domu okazało się, że w paczce winogron połowa z nich jest zepsuta, albo cena na regale jest niższa od tej, którą naliczono przy kasie – złóż „complain’a”! Zawsze możesz liczyć na zwrot pieniędzy, voucher, a nawet i butelkę wina na pocieszenie (Ocado). Każdemu sprzedawcy zależy na dobrej opinii, więc nie może pozwolić, by klient opuścił sklep niezadowolony.

Kupuj online

Niektóre supermarkety oferują obniżki i oferty wyłącznie dostępne online, ale wtedy musimy wziąć pod uwagę koszty dowozu. Im szybciej – tym drożej, więc planuj zakupy z wyprzedzeniem!

Kupuj na kg

Wędliny, sery, mięso, warzywa i owoce zazwyczaj są tańsze, jeśli sami musimy po nie sięgnąć, wybrać je i spakować. Produkty pakowane mogą mieć nawet dwukrotnie wyższą cenę! Dopłacamy za wygodę i za opakowania, które później stanowią 50% domowych odpadów. To mało ekologiczne, poza tym, wybierając produkty pojedynczo masz pewność, że wszystko będzie świeże i dobrej jakości.

Po terminie? Wciąż dobre, a cena do 80% niższa!

Większe supermarkety wydzielają specjalne półki z produktami, których termin przydatności zbliża się ku końcowi.  Produkty te są przecenianie o 25, 50 a nawet 75%. Jak twierdzą sami sprzedawcy, produkty są wciąż dobrej jakości, jednak muszą mieć jasno określoną datę ważności, bo to znacznie ułatwia życie magazynierom i osobom odpowiadającym za dostawy świeżych produktów. Jednak pamiętaj, by kupować tylko tyle ile jesteś w stanie zjeść, ewentualnie zamrozić.

Wypróbuj tańsze odpowiedniki!

Tesco, Sainsbury, Asda – w zasadzie wszystkie markety sprzedają również produkty własnej marki. Są one tańsze, ale nie zawsze oznacza to, że i gorszej jakości. Producenci oszczędzają na jakości i wyglądzie opakowań oraz reklamie, więc mogą zaoferować niższą, korzystniejszą cenę. Produkty te znajdują się zazwyczaj na najniższych półkach – na wysokości naszego wzroku znajdują się te droższe, znane z reklam marki, które dodatkowo opłacają supermarkety, by te lokowały ich produkty w najkorzystniejszych miejscach.

„Funciaki”

Poundwolrd, Poundland – sklepy, w których prawie wszystko jest za 1. Jednak, kiedy wszystkie produkty mają tak niska cenę, łatwo ulegamy złudzeniu, że tu można zrobić najtańsze zakupy. Nic bardziej mylnego! Sprawdź najpierw cenę w innych sklepach i pamiętaj, by trzymać się listy zakupów!

Planuj.

Może się wydawać, że „w głowie” masz wszystko zaplanowane, ale ile razy ci się zdarzyło wejść do sklepu z zamiarem kupna jednego produktu, a wyjść z całą siatką zupełnie innych rzeczy? Dlatego przydatna będzie lista zakupów. Zaplanuj posiłki na cały tydzień z góry i sporządź listę produktów, niezbędnych do ich przygotowania. Trzymaj się listy!

Nie rób zakupów z pustym brzuchem!

Będąc głodnym, kupisz znacznie więcej produktów, i to najczęściej tych mniej zdrowych. Dlatego przed wyjściem na zakupy najedz się do syta!

 

Czy te informacje okazały się dla ciebie przydatne? Polub nas na facebook’u i udostępnij post na swoim profilu, aby inni mogli skorzystać z naszych porad!

 

AW / emigratka.com
Fot.: flickr


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This