W wyniku karambolu, który miał miejsce około 12:30 na M62 pomiędzy Manchesterem a Rochdale, niemalże cała północna część Greater Manchester stanęła w miejscu, a kierowcy utknęli w kilkugodzinnych korkach. Z powodu uszkodzenia barier znajdujących się na środkowym pasie oddzielającym jezdnie, policja postanowiła wstrzymać ruch w obu kierunkach autostrady na wysokości zjazdu J18 przy Simister Island. To zaś spowodowało tworzenie się długich kolejek w niemalże wszystkich pozostałych kierunkach. Ruch skierowano na M60 oraz M66, które i tak w godzinach popołudniowych są wyjątkowo zatłoczone. Jak widać na poniższej mapie, dziś trudno doszukać się koloru zielonego na terenie aglomeracji Manchester.

Dodatkowe utrudnienia spowodowane są popołudniowym meczem na Etihad Stadium Manchesteru City przeciwko Evertonowi oraz w południowej części aglomeracji z powoduTargów Pracy, zorganizowanych na Manchester Airport.

mapa13stycznia

Jak informuje TfGM (Transport for Greater Manchester) na swoim koncie na Twitterze, autostrada została już otwarta w obu kierunkach, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Opóźnienia spowodowane popołudniowym karambolem odczują również podróżujący komunikacją miejską. Zarówno Stagecoach jak i FirstManchester apelują o wyrozumiałość i cierpliwość.

AW / emigratka.com

Fot: Google Maps


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.