PECTUS to siła braci! A tworzą go: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).
PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika,

Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii

po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką.
Pierwszym wielkim przebojem zespołu, jest piosenka, To, co chciałbym Ci dać, która w 2008 roku jest jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych.
W sierpniu PECTUS doceniony został przez sopocką publiczność, nagradzając grupę, Słowikiem Publiczności Sopot Festiwal 2008. W tym roku powstaje pierwsza płyta, PECTUS, a kolejny singiel Jeden moment, potwierdza pozycje zespołu na rynku.
Pectus-A6222213 listopada 2015 ukazuje się jubileuszowy album pt. „KOBIETY”. Płyta złożona jest z 10 duetów z wielkimi Artystkami polskiej sceny muzycznej. Gościnnie zaśpiewały: Kayah, Maryla Rodowicz, Urszula Dudziak, Patrycja Markowska, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Urszula, Anna Wyszkoni, Grażyna Łobaszewska, Basia Trzetrzelewska.

W Wielkiej Brytanii PECTUS zaprezentuje swoje największe przeboje!


Koncert odbędzie się 2 października (niedziela) w klubie Rebellion, Manchesterze, 2B Whitworth Street, M1 5WZ

Bilety w cenie £13 są już do kupienia na strone: www.YaHaEvents.co.uk

AW / emigratka.com
Źródło: wydarzenie/Facebook


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.