Select Page

Mapa przestępczości – sprawdź okolicę, w której mieszkasz!

Mapa przestępczości – sprawdź okolicę, w której mieszkasz!

Planując przeprowadzkę lub kupno domu, warto sprawdzić, czy okolica, w której przyjdzie nam zamieszkać, będzie wystarczająco bezpieczna dla nas i naszej rodziny. Oczywiście można się udać pod dany adres osobiście i poobserwować okolicę o różnych porach dniach, ale zarówno w owianej złą sławą okolicy możemy nie zauważyć nic niepokojącego, jak i w stosunkowo spokojnej dzielnicy, możemy być świadkami pojedynczego incydentu.

Warto więc, rzucić okiem na mapę przestępstw w Greater Manchester, porównać liczbę zgłoszeń, typy wykroczeń pomiędzy dzielnicami, a nawet konkretnymi ulicami.

police1

Aby zobaczyć mapę, należy wejść na stronę https://www.police.uk/, kliknąć Find your neighbourhood, a następnie podać interesujący nas postcode. Na następnej stronie zobaczymy mapkę z zarysem obszaru, który został wybrany. Wystarczy kliknąć na mapkę lub na Explore the crime map, by zobaczyć szczegółową mapę.


police3

Mapę można przybliżać (+), aż do uzyskania podglądu interesującej nas ulicy.  Z pierwszej rozwijanej listy możemy wybrać typ przestępstw, który ma dla nas największe znaczenie (kradzieże, włamania, narkotyki, naruszanie porządku publicznego itp.), a w drugiej liście rozwijanej możemy wybrać konkretny miesiąc. Jeśli zbliżymy mapkę dostatecznie blisko, będziemy w stanie kliknąć w każdy pojedynczy „incydent”, dzięki czemu dowiemy się, jak się potoczyła dana sprawa (czy dochodzenie zostało zakończone, czy sprawa została już skierowana do sądu, czy została wymierzona kara itp.). Jeśli po prawej stronie wybierzemy odnośnik View detailed statistics, otrzymamy podgląd danych statystycznych z danego obszaru, które pozwolą nam ocenić skalę przestępczości oraz jej kierunek – czy w danym obszarze wzrasta czy maleje na przestrzeni ostatnich miesięcy. Możemy również zapisać się do newslettera – Sign up for alerts – wówczas, co miesiąc otrzymamy pełny raport z wybranego przez nas obszaru.

AW / emigratka.com

Fot: polmancs


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Pogoda

Manchester
9°
pochmurno z przejaśnieniami
wilgotność: 87%
wiatr: 2m/s płd.
Max: 10 • Min: 10
19°
Pon
19°
Wt
15°
Śr
17°
Czw
Weather from OpenWeatherMap
Facebook