Lifestyle

Mapa przestępczości – sprawdź okolicę, w której mieszkasz!

Planując przeprowadzkę lub kupno domu, warto sprawdzić, czy okolica, w której przyjdzie nam zamieszkać, będzie wystarczająco bezpieczna dla nas i naszej rodziny. Oczywiście można się udać pod dany adres osobiście i poobserwować okolicę o różnych porach dniach, ale zarówno w owianej złą sławą okolicy możemy nie zauważyć nic niepokojącego, jak i w stosunkowo spokojnej dzielnicy, możemy być świadkami pojedynczego incydentu.

Warto więc, rzucić okiem na mapę przestępstw w Greater Manchester, porównać liczbę zgłoszeń, typy wykroczeń pomiędzy dzielnicami, a nawet konkretnymi ulicami.

Aby zobaczyć mapę, należy wejść na stronę https://www.police.uk/, kliknąć Find your neighbourhood, a następnie podać interesujący nas postcode. Na następnej stronie zobaczymy mapkę z zarysem obszaru, który został wybrany. Wystarczy kliknąć na mapkę lub na Explore the crime map, by zobaczyć szczegółową mapę.


Mapę można przybliżać (+), aż do uzyskania podglądu interesującej nas ulicy.  Z pierwszej rozwijanej listy możemy wybrać typ przestępstw, który ma dla nas największe znaczenie (kradzieże, włamania, narkotyki, naruszanie porządku publicznego itp.), a w drugiej liście rozwijanej możemy wybrać konkretny miesiąc. Jeśli zbliżymy mapkę dostatecznie blisko, będziemy w stanie kliknąć w każdy pojedynczy „incydent”, dzięki czemu dowiemy się, jak się potoczyła dana sprawa (czy dochodzenie zostało zakończone, czy sprawa została już skierowana do sądu, czy została wymierzona kara itp.). Jeśli po prawej stronie wybierzemy odnośnik View detailed statistics, otrzymamy podgląd danych statystycznych z danego obszaru, które pozwolą nam ocenić skalę przestępczości oraz jej kierunek – czy w danym obszarze wzrasta czy maleje na przestrzeni ostatnich miesięcy. Możemy również zapisać się do newslettera – Sign up for alerts – wówczas, co miesiąc otrzymamy pełny raport z wybranego przez nas obszaru.

AW / emigratka.com

Fot: polmancs


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This