Wybierz Strona

Męczący hałas w Centrum miasta? Dowiedz się, co jest jego źródłem!

Męczący hałas w Centrum miasta? Dowiedz się, co jest jego źródłem!

Kiedy silne wichury nawiedzają Manchester, w Centrum miasta można usłyszeć dziwny, metaliczny dźwięk rozchodzący się po całym mieście. Jest on na tyle głośny, że spędza sen z powiek okolicznych mieszkańców. Powstało wiele legend na temat jego źródła, ale my wiemy, że źródłem tego nieprzyjemnego dla ucha „gwizdu” jest wieża Beetham, w której mieści się hotel Hilton.

Budowa tego 47-piętrowego drapacza chmur kosztowała blisko 150 milionów funtów. Już w trakcie jego budowy, zauważono, że konstrukcja tego „szklanego ostrza” (glass blade) podczas silnego wiatru wydaje z siebie nieprzyjemny hałas. Wielokrotnie inżynierowie próbowali dokonać zmian i poprawek, aby wyciszyć konstrukcję, niestety bezskutecznie. W 2012 roku, Ian Simpson, architekt odpowiedzialny za projekt wieżowca, zamieszkujący obecnie penthouse na szczycie Beetham Tower, publicznie przeprosił za uciążliwe wady swojego projektu.

Beetham Tower w Manchesterze składa się z 47 pięter, z czego 23 piętra zajmowane są przez hotel Hilton, a pozostałe przeznaczone zostały na 219 luksusowych apartamentów oraz 16 penthouse’ów. Z wysokością 168,87 metrów stanowi najwyższy budynek w Manchesterze, 7 co do wysokości budynek w Anglii oraz najwyższy w Europie budynek mieszkalny.

AW / emigratka.com

Film: youtube


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook