Menu
Lifestyle

Myślisz o szczepieniu przeciwko grypie? Poznaj wyniki szczepień 2014/2015

Szczepionka przeciwko grypie dla dzieci (Fluenz) zastosowana w zeszłorocznym sezonie grypowym dała zadowalające wyniki ochrony przed krążącymi szczepami grypy B, według nowego sprawozdania Public Health England opublikowanego w Eurosurveillance.

W zeszłorocznym sezonie grypowym, w wybranych obszarach całej Wielkiej Brytanii objętych programem pilotażowym, oferowano szczepionkę Fluenz w postaci aerozolu do nosa dla dzieci w wieku 2,3 i 4 lat oraz uczniów szkół podstawowych i średnich.

Wyniki dla osób w wieku poniżej 18 lat przedstawiają się następująco:

  • Skuteczność szczepionki przeciw grypie A wynosiła 35%
  • Skuteczność szczepionki przeciw grypie B wynosi 100%

Najnowsze sprawozdanie, informuje również że na przełomie 2014 i 2015 roku szczepionka oferowana osobom dorosłym przyniosła 34% skuteczności wobec aktualnie krążących szczepów grypy. Podczas przeprowadzonych badań w połowie sezonu grypowego skuteczność wynosiła zaledwie 3%. Ostateczne wyniki, po podsumowaniu całego okresu wykazały:

  • Skuteczność szczepionki przeciw grypie u dorosłych grypy A było 29,3%
  • Skuteczność szczepionki przeciw grypie u dorosłych grypy B był 46,3%

Profesor Paul Cosford, Dyrektor Ochrony Zdrowia oraz Dyrektor Medyczny Public Health England, powiedział:

„W ostatnich latach, skuteczność szczepionek przeciwko grypie w Wielkiej Brytanii plasowała się w granicach 50% (w zakresie od 25% do 70%), co wynikało z dopasowania składu szczepionki do aktualnie krążących szczepów grypy. Jednak w ostatnim roku odnotowaliśmy znacznie niższe wyniki skuteczności szczepionki. Choć nadal nie jest możliwe, aby w pełni przewidzieć, które szczepy grypy będą zagrażać w danym sezonie grypowym, wciąż szczepionki przeciwko grypie są jedna z najlepszych metod zabezpieczenia się przed grypą, która może spowodować w organizmie człowieka poważne powikłania a nawet śmierć pacjenta. W grupie ryzyka, znajdują się przede wszystkim osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby chorujące na inne choroby, nawet jeśli są pod dobrą opieką medyczną”.

AW / emigratka.com

Fot. gov.uk

Źródło: gov.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This