Select Page

Nie bił, ale zachęcał. Dwa lata ograniczenia wolności za udział w pobiciu Syryjczyka (Polska)

Dwa lata ograniczenia wolności dla Zygmunta W. za udział w pobiciu Syryjczyka w Poznaniu – to wtorkowy wyrok tamtejszego sądu. Sąd uznał, że pobicie miało podłoże wyznaniowe. Wcześniej dwóch mężczyzn skazano za to pobicie na kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 r. w centrum Poznania. George Mamlouk – Syryjczyk mieszkający na stałe w Poznaniu, gdzie pracuje jako kucharz – został dotkliwie pobity przez dwóch mężczyzn. W wyniku obrażeń przez kilkanaście dni leżał w szpitalu; następnie musiał przejść rehabilitację.

hammer-719066_1920Zarzuty w całej sprawie usłyszały w sumie trzy osoby. Dwie z nich wystąpiły o dobrowolne poddanie się karze bez procesu. Patryk K. został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności oraz na rok prac społecznych; Michał N. otrzymał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności, gdyż był już wcześniej karany i działał w warunkach recydywy.

Trzeci ze sprawców Zygmunt W. nie brał czynnego udziału w napaści – według zeznań ofiary i świadków stał w bliskiej odległości i zachęcał oraz prowokował napastników do kolejnych ciosów.

W. został skazany na dwa lata ograniczenia wolności – wykonywanie prac społecznych w wymiarze 40 godzin w miesiącu. Będzie musiał też zapłacić pokrzywdzonemu 3 tys. zł nawiązki.

AW / emigratka.com
Źródło: kurier.pap.pl
Fot.: pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ENGLISH VERSION –>

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook