Tylko Hackney Carriage (czarne cab’y) licencjonowane przez Manchester City Council posiadają zarówno licencję jak i ubezpieczenie pozwalające na świadczenie usług klientom na terenie Manchesteru bez wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Prywatni taksówkarze mogą tylko i wyłącznie odbierać pasażerów, którzy mają wstępnie zarezerwowaną podróż przez operatora danej firmy przewozowej. Szukając potencjalnych klientów „na ulicy” narażają siebie oraz klientów na nieprzyjemności wynikające z braku ubezpieczenia podróży.

W niedzielę, 1 lutego 2015 roku, funkcjonariusze rady miasta rutynowo patrolowali obszar północnej dzielnicy Manchesteru. Około 1 w nocy, funkcjonariusze byli świadkami sytuacji, w której potencjalny klient zbliżył się do czarnego cab’a licencjonowanego przez Rossendale Borough zaparkowanego na poboczu. Po krótkiej rozmowie z kierowcą, mężczyzna wsiadł do taksówki, która następnie odjechała, zanim funkcjonariusze zdążyli zainterweniować.

Funkcjonariusze, podejrzewając, że kierowca zdecydował się na wykonanie nielegalnego kursu, zanotowali numery rejestracyjne pojazdu oraz dane kontaktowe  prywatnej firmy przewozowej z którą współpracował.

Kiedy skontaktowali się z operatorem okazało się, że mężczyzna nie dokonał rezerwacji podróży. Po ustaleniu danych personalnych kierowcy, funkcjonariusze wezwali Abdi’ego Rahman Sharif, 38, Upper Lloyd Street, Moss Side, na spotkanie w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Kierowca dwukrotnie nie stawił się na wezwanie.

Abdi Rahman Sharif nie stawił się również na posiedzenie sądowe, które odbyło się bez jego udziału. Został uznany winnym wykonywania nierejestrowanych kursów oraz jazdy bez ubezpieczenia. Ukarano go grzywną w wysokości £1,200, obciążono go również kosztami sądowymi na sumę £513 oraz datkiem £60 na rzecz ofiar przestępstw. Oprócz kar pieniężnych otrzymał 6 punktów karnych.

IMG_2832

Hackney Carriage

W październiku 2014 roku kierowca taksówki Khalailah, 30, z Birchfield Road, Longsight, został przywołany przez mężczyznę na stacji kolejowej Oxford Road. Khalailah potwierdził, że nie ma na chwilę obecną żadnej rezerwacji i zgodził się wykonać kurs do Wilmslow. Jednak kiedy mężczyzna przyznał się, że na co dzień pracuje jako funkcjonariusz w departamencie przyznawania licencji i pouczył kierowcę o naruszeniu prawa, ten niezwłocznie opuścił miejsce zdarzenia.

Na posiedzeniu sądowym w dniu 27 sierpnia 2015 r Khalailah został uznany winnym stawianych mu zarzutów, pomimo tego, że jego adwokat wnosił o uniewinnienie swojego klienta i żądał przeprowadzenia rozprawy.

Baszar el Khalailah został ukarany grzywną w wysokości £525, £200 kosztów sądowych i £53 na rzecz ofiar przestępstw. Otrzymał również 6 punktów karnych za wykonywanie nierejestrowanych kursów oraz jazdę bez ubezpieczenia.

Radny Nigel Murphy, członek komitetu wykonawczego Rady Miejskiej Manchesteru, powiedział: „Traktujemy kwestię bezpieczeństwa publicznego bardzo poważnie – twoja podróż nie będzie ubezpieczona, jeśli przywołujesz przejeżdżającą taksówkę – tylko Hackney Carriage z licencją Manchester City Council ma prawo zabrać pasażerów z drogi w obrębie granic naszego miasta”.

AW / emigratka.com

Fot. polmancs


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.