Oktoberfest to jeden z najpopularniejszych na świecie festynów ludowych, z  ponad 200-letnią tradycją, która ma swoje korzenie w Monachium. Pierwszy festyn odbył się z okazji wesela księcia koronnego Ludwika i księżniczki Teresy von Sachsen-Hildburghausen w 1810 roku. Mieszkańcom miasta tak bardzo przypadła do gustu zabawa i możliwość zużycia nadwyżek piwa z poprzedniego sezonu, że zaczęto organizować Oktoberfest każdego roku na przełomie września i października.

Wedle przepisów Oktoberfest, piwo serwowane podczas festynu musi być ważone zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku. Dlatego też, organizatorzy imprezy w Manchesterze zadbali o to i specjalnie na tę okazję sprowadzają piwo prosto z Bawarii  o nazwie Bavarian Festbeer z zawartością alkoholu 5.0%.

zelt_neu

Manchester Oktoberfest

Oktoberfest odbędzie się w samym centrum miasta na Albert Square, gdzie zostanie rozstawiony namiot mieszczący blisko 2000 osób. Oprócz wyśmienitego piwa w wielkich kuflach, organizatorzy gwarantują pyszne jedzenie i muzykę na żywo, który rok rocznie wszystkich porywa do wspólnej zabawy.

Oktoberfest odbędzie się między 21 (środa) a 25 października (niedziela). W pierwszy dzień za wstęp nic nie płacimy, w czwartek, piątek i niedzielę £5, a w sobotę £10. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział jedynie w niedzielnym lunchu, podczas którego będą miały okazję zaznajomić się z bawarską kulturą. Na czas festynu można wypożyczyć bawarskie stroje (depozyt £21) lub zakupić je na stronie lederhosen-shop.net. Jest też możliwość rezerwacji miejsc na czas festynu. Wszystkie szczegóły i bezpośredni link znajdziecie tutaj: manchester-oktoberfest.co.uk.

Życzymy udanej zabawy!

AW / emigratka.com

Fot. manchester-oktoberfest.co.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.