Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa – Chicago Tribune

Od ostatniej autorskiej płyty, wydanej przez Pawła Kaczmarczyka minęło 6 lat. Był to okres, który dał zespołowi solidne podstawy, żeby przygotować się do następnego albumu.

Zmiana składu zespołu, szukanie własnego, niepowtarzalnego brzmienia i sposobu grania. Wszystko po to, żeby na scenie grały najczystsze emocje, a muzycy bez skrępowania przekazywali swoją energię publiczności.

Kompozycje, które znalazły się na ‚Something Personal’ to utwory będące w głównej mierze formą podziękowania wspaniałym osobom, które mnie kształtowały – Paweł Kaczmarczyk

ok--adkaPaweł Kaczmarczyk to jedno z najważniejszych nazwisk w polskim jazzie, wielokrotnie przywoływanie przez międzynarodowe media. Fenomenalny pianista i kompozytor, autor licznych albumów wydanych dla prestiżowych europejskich wytwórni, aktywnie koncertujący na całym świecie. Wyrazista osobowość muzyczna, która nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla muzyki, będąc autorem niecodziennych przedsięwzięć artystycznych i nowatorskich inicjatyw. Something personal to wypadkowa doświadczeń odzwierciedlających wrażliwość i dojrzałość pianisty, osobisty zapis dźwięków, tworzący współczesną muzykę improwizowaną na najwyższym poziomie.

Skład zespołu:
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Jakub Dworak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Koncert odbędzie się 26 lipca w ramach Manchester Jazz Festival 22-31 lipca.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Oficjalna strona Paweł Kaczmarczyk
Oficjalna strona Manchester Jazz Festival

AW / emigratka.com
Fot.: www.pawelkaczmarczyk.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.