Kierowcy i rowerzyści powinni się uzbroić w cierpliwość. W czwartek 7 kwietnia 2016 roku rząd brytyjski zapowiedział, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zostanie naprawionych prawie 1 000 000 dziur i wybojów w brytyjskich drogach, przeznaczając na ten cel blisko 50 milionów funtów.

Ponad sto miast w Anglii otrzyma pomoc finansową, by naprawić około 943 000 dziur w lokalnych drogach w ciągu obecnego roku podatkowego. Wsparcie finansowane realizowane będzie w ramach funduszu Pothole Action Fund, na który zostało przeznaczonych 250 milionów funtów, w celu naprawienia 4 milionów ubytków w jezdniach do roku 2020/2021

Sekretarz transportu Patrick McLoughlin powiedział:

Wiem, jak ważne jest utrzymywanie dróg w dobrym stanie dla ludzi z całego kraju. Prawie każda podróż zaczyna się i kończy na drogach lokalnych, dlatego rząd przekazuje urzędom miast 250 milionów funtów, by uporały się z problemem ubytków w drogach w swoim rejonie.

To jest część naszej bezprecedensowej inwestycji w  konserwację dróg lokalnych przez następne 5 lat. Przekazujemy rekordową sumę 6 bilionów funtów lokalnym władzom w Anglii, co znacznie wpłynie na jakość podróży w regionie.

cotswold-village-street-808320_640W sumie, rząd przekazuje rekordową sumę 6,1 bilionów funtów na naprawę i konserwację dróg lokalnych na lata 2015/16 do 2020/21. Oferując urzędom miast tak długoterminowe zabezpieczenie, mogą one skupić się nie tylko na doraźnych naprawach, ale również na zapobieganiu powstawania nowych ubytków w jezdniach. Wsparcie finansowe ma zasadniczo poprawić również stan wiaduktów oraz oświetlenia dróg. Środki pieniężne zostały podzielone adekwatnie do wielkości infrastruktury drogowej danego miasta.

Greater Manchester otrzyma 209 000 funtów w obecnym roku podatkowym w celu naprawienia 3943 ubytków w lokalnych drogach. W sumie w ciągu 5 lat, Manchester otrzyma na ten cel 25 649 000 funtów.

AW / emigratka.com
Fot: pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.