phone-scamPolicja z Greater Manchester ostrzega przed telefonicznymi naciągaczami, którzy podając się za urzędników z HMRC pozbawiły 72-letnią kobietę £1300! Funkcjonariusze policji obawiają się, że poszkodowanych może być znacznie więcej!

Osoba podająca się za pracownika HM Revenue & Customs przekonała 72-letnią mieszkankę Manchesteru, że jest ona dłużna urzędowi zaległe podatki w wysokości kilku tysięcy funtów, grożąc, że jeśli natychmiast nie wpłaci części zaległej kwoty, lada chwila zjawi się u niej policja. Ofiara została również poinformowana, że jedyną akceptowalną formą płatności są vouchery iTunes. Kobieta czym prędzej udała się do pobliskich marketów (ASDA, Currys) i wykupiła dostępne tam vouchery iTunes na kwotę £1300. Po powrocie do domu niezwłocznie zadzwoniła do rzekomego urzędnika i podała mu wszystkie kody z wykupionych voucherów.

Posterunkowa Amanda Simmons powiedziała:

Scam jest działaniem okrutnego i pozbawionego serca oszusta, dlatego też pragniemy ostrzec mieszkańców, aby nie dali się nabrać. Wiemy o jednej ofierze, ale jest wielce prawdopodobne, że poszkodowanych może być więcej. Chcemy również przestrzec pracowników sklepów i supermarketów, aby zwracali uwagę na osoby starsze lub bezbronne kupujące duże ilości voucherów iTunes. Zwykłe zainteresowanie ze strony sprzedawcy mogło uchronić kobietę przed utratą tak dużych pieniędzy.

Jeśli uważasz, że padłeś ofiarą takiego lub podobnego przestępstwa, lub posiadasz jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc organom ścigania schwytać sprawców, zadzwoń pod numer 101 lub do niezależnej fundacji Crimestoppers anonimowo na nr 0800 555 111.

AM / emigratka.com
Fot.: pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.