Andrzej Duda

Mam nadzieję, że sojusz polsko-amerykański będzie się umacniał, dlatego że podzielamy wspólne wartości – mówił w środę prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że „głęboko wierzy” w rozwój współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych w dziedzinie bezpieczeństwa i gospodarki.

Prezydent, który był w Sulejówku na uroczystości rozpoczęcia budowy muzeum im. J. Piłsudskiego, rozmawiał przez chwilę z dziennikarzami na temat wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

„Mam nadzieję, że sojusz polsko – amerykański będzie się umacniał, dlatego że my podzielamy wspólne wartości i ja wierzę głęboko w to, że nasza współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, a także współpraca gospodarcza będzie się dalej rozwijała” – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że oczekuje na spotkanie z prezydentem elektem Donaldem Trumpem i rozmowę o „polityce, przyszłości i dalszej współpracy”.

Poinformował, że podziękował Trumpowi za to, że w trakcie kampanii spotkał się z Polakami, rozmawiał z nimi, oraz że „podkreślił tę wagę, jaką dla społeczeństwa amerykańskiego ma także polska społeczność w USA”.

AM / emigratka.com
Fot. Lucas Plewnia
Źródło: KurierPAP


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.