Wybierz Strona

Przywitaj Chiński Nowy Rok już 29 stycznia przy Albert Square!

Przywitaj Chiński Nowy Rok już 29 stycznia przy Albert Square!

Chiński Nowy Rok to najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim przypadające między końcem stycznia a początkiem lutego. W tym roku, dokładnie 28 stycznia Chińczycy pożegnają rok małpy, a przywitają rok koguta!

29 stycznia o godzinie 12:00 przy Albert Square rozpocznie się parada z udziałem gigantycznego chińskiego smoka o długości 175 stóp (53,54m)! O godzinie 13:00 smok opuści plac przy ratuszu i uda się w kierunku Chinatown. Tam pomiędzy 14:00 a 17:00 odbędą się pokazy muzyczne i taneczne, dostępne będą karuzele, a o godzinie 18:00 odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy przy hucznym pokazie fajerwerków.

dragon-1621805_640

Ponadto, w ramach obchodów Chińskiego Nowego Roku będzie można zobaczyć instalację świetlną przedstawiającą terakotową armię – 40 świetlistych postaci, będących idealną kopią słynnych posągów z terakoty, które strzegły grobowca pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi. Instalację będzie można podziwiać przy Exchange Square od 26 do 29 stycznia między 10:00 a 21:00.

Jeśli ktoś pragnie skosztować oryginalnej chińskiej kuchni, powinien udać się na St Ann’s Square, gdzie będą czekać liczne kramy oferujące wschodnie przysmaki, a także kulinarne warsztaty i konkursy (26 – 29 stycznia, 11:00 – 19:00).

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

AM / emigratka.com

Fot. pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook