South Lakes Wild Animal Park, potocznie nazywane Safarii Zoo otwiera swoje bramy dla dzieci i dorosłych zupełnie za free do końca tego miesiąca! To świetna okazja, biorąc pod uwagę, że w tym miesiącu dzieciaki mają krótkie „wakacje” od szkoły (half term)! Jeśli chłodna pogoda nie jest przeszkodą, to radzimy zapakować prowiant i ruszać w drogę!

Zwiedzanie Zoo jest zupełnie darmowe! Dla chętnych – za dodatkową opłatą – jest możliwość udziału w karmieniu zwierząt – tutaj mamy do wyboru wykupienie opaski za £6 umożliwiającej udział w karmieniu wszystkich zwierząt, bądź jednorazowa opłata u osoby przeprowadzającej karmienie danego zwierzaka. Wszystko odbywa się wedle wcześniej ustalonego harmonogramu – więcej szczegółów TUTAJ.

Jakie zwierzaki znajdziemy w zoo? Lwy, tygrysy, hipopotamy, żyrafy, nosorożce, wilki arktyczne, kangury, lemury, węże, ptaki i wiele innych gatunków przedstawicieli fauny.

Park mieści się w Cumbrii, około 1 godz. 40 minut drogi samochodem z Manchesteru – LA12 0LU. Komunikacją miejską podróż trwa około 2 godz. pociągiem z Manchester Picaddily do Dalton (DLT) – stamtąd piechotą można dotrzeć do parku w około 25 minut.

slwp-d0697

 

AM / emigratka.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.