Lifestyle

Sure Start Maternity Grant – brytyjskie becikowe

Sure Start Maternity Grant to odpowiednik polskiego „becikowego”. Jest to jednorazowa pomoc w wysokości £500, która przysługuje kobiecie w ciąży, oczekującej swojego pierwszego dziecka lub dzieci (w przypadku ciąży mnogiej), która pobiera już określone benefity. Do otrzymania zapomogi kwalifikują się również rodzice adopcyjni lub prawni opiekunowie.

O zapomogę aplikować można już na 11 tygodni przed szacowanym terminem porodu lub do 3 miesięcy od przyjścia dziecka lub dzieci na świat . Aby otrzymać Sure Start Maternity Grant, niezbędnym jest pobieranie jednego z poniższych zasiłków:

  • Income Support dla osób o niskich dochodach,
  • Jobseeker’s Allowance dla osób poszukujących pracy,
  • Employment and Support Allowance dla osób, które napotykają trudności w podjęciu pracy ze względu na swoją niepełnosprawność lub zły stan zdrowia,
  • Pension Credit (wyrównanie do emerytury)
  • Child Tax Credit (w kwocie wyższej niż dodatek rodzinny),
  • Working Tax Credit (zawierający dodatek dla osób niepełnosprawnych),
  • Universal Credit.

Sure Start Maternity Grant jest wypłacane jednorazowo i nie wpływa w żaden sposób na dotychczas pobierane zasiłki. Zapomoga najczęściej jest wypłacana bezpośrednio na konto osoby aplikującej.

Jeśli już posiada się dziecko poniżej 16 roku życia, można aplikować o zapomogę tylko w przypadku, gdy kolejna oczekiwana ciąża to bliźnięta lub trojaczki. Wówczas można otrzymać £500 w przypadku pierwszej pary bliźniąt, £1000 jeśli na świat przyjdą trojaczki, lub £500 w przypadku trojaczków, jeśli wcześniej urodziły się już bliźnięta.

Jak aplikować o Sure Start Maternity Grant?

Aby otrzymać zapomogę należy wypełnić wniosek, który można pobrać tutaj a następnie złożyć go w pobliskim Jobcentre Plus lub wysłać na adres:

Wembley Sure Start Maternity Grants
Mail Handling Site A
Wolverhampton
WV98 2AN

Należy pamiętać, aby składany wniosek został podpisany również przez lekarza lub położną. Bez takiego podpisu wniosek nie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Odpowiedź dotycząca przebiegu aplikacji zostanie przesłana drogą pocztową na adres osoby aplikującej.

AW / emigratka.com

Fot. myfamilyclub.co.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This