Lajt

Sylwestrowe bóle głowy

Chodzę po centrum handlowym i czuję, jak puszczają mi nerwy. Dopiero kupowaliśmy dynie, cukierki, makabryczne stroje, a tu już choinki, lampki, zimne ognie i wystrzałowe kreacje na zabawy sylwestrowe. Witryny sklepowe aż uginają się pod ciężarem migoczących błyskotek, brokatów i kryształków mieniących się w blasku świątecznych lampek. Ale co tam, już z końcem lata znajomi zaczęli mnie atakować pytaniami o plany na Sylwestra. Ja rozumiem, że jest to najwyższy czas, żeby się określić, co się ze sobą zrobić w ten jedyny, wyjątkowy wieczór w roku. Ale jak o tym myśleć, kiedy się ma na głowie nieskończone studia, poszukiwania pracy (i to w kilku krajach!), a do tego doskwiera brak środków na godne przeżycie najbliższego miesiąca?

Doszłam do wniosku, że nikogo to nie obchodzi. Bo słyszę „będzie w porządku, znajdziesz wkrótce pracę i będzie git”. Jakie więc w tej sytuacji mam opcje?

DOM

Rodzice siedzą wygodnie w fotelach i marudzą, że najlepsza zabawa to zawsze w domu, w gronie rodziny. Zastanówmy się.

ZALETY: tanio, nie potrzeba wykwintnych strojów, można zaprosić garstkę dobrych kumpli (którzy byli na tyle nieogarnięci, że nie mieli innej opcji na spędzenie Sylwestra). Do tego masz jedzenie takie, jakie lubisz (czytaj: jakie sam sobie przygotujesz). Nie trzeba planować noclegów, nocnych powrotów, kilkugodzinowego czekania na taksówki. Możemy wybrać muzykę według własnych upodobań. Może to być najlepsza impreza stulecia.

WADY: prawdopodobnie włączymy telewizję, odliczymy od 10 do 1, wypijemy szampana i pójdziemy spać. Poza tym poczęstunek musimy przygotować sami, nawet jeśli każdy z gości coś ze sobą przyniesie. Możliwe jest jednak, że połowa gości się upije jeszcze przed północą i będzie dużo nieprzewidzianych (a zarazem przewidzianych) atrakcji.  Może to być najgorsza impreza stulecia.

MIASTO

Znajomi wyciągają mnie na miasto. Co tam czeka?

ZALETY: koncerty na mieście zazwyczaj są naprawdę dobre, a wspólne publiczne oczekiwanie na północ jest szczególnie ekscytujące. Do tego mnóstwo barów, pubów i innych ciekawych lokali zaprasza do środka i zachwyca świąteczną atmosferą.

WADY: bez grubego portfela się nie obejdzie, do tego trzeba zorganizować w pobliżu nocleg lub dogodny dojazd do domu, a z taksówkami może być różnie – w końcu to najbardziej pracowita noc w roku zwłaszcza dla taksówkarzy. Do tego mnóstwo rozbujanego tłumu, nie zawsze zdającego sobie sprawę z tego, w którą stronę rzuca butelką. I trzeba pamiętać, że przyda się eleganckie, a jednocześnie ciepłe ubranie.

KLUBY

Zawsze chciałam spędzić przynajmniej jednego Sylwestra w klubie. Jak to wygląda w praktyce?

ZALETY: dobra zabawa gwarantowana, do tego kluby mają niezwykle bogatą ofertę tematyczną – w tym roku w Manchesterze oferta jest znacznie bogatsza –  z polskich imprez możemy wybrać:  klub Walkabout (QUAY STREET M33HN) i skakać przy dźwiękach dj Margo lub Enigma Bar w Oldham (173 Crossbank Street) z bufetem i muzyką od lat 70 po współczesne hity; z angielskich zabaw dobrze zapowiada się tropikalna impreza Tiki Makahiki New Year’s Eve Party w klubie Hula West Didsbury czy retro noc Great Gatsby Party w klubie The Fitzgerald. Poza tym, ładne otoczenie, piękne lub szalone stroje, glamour i dobra muzyka. Ale przede wszystkim nowe interesujące znajomości – być może na jeden wieczór, a być może na zawsze.

WADY: na najciekawszych imprezach bez BARDZO wypchanego portfela nie mam co robić i znowu – noclegi, powroty… Do tego rezerwacje wejściówek trzeba rozpocząć dość wcześnie, czasem kilka miesięcy przed imprezą.

Jako, że dotychczas się nie określiłam, od jutra przechodzę na dietę. Może noworoczne plany imprezowe staną się motywacją do pokonania wszelkich jesienno-zimowych wymówek? A na razie, w ramach pocieszenia, kupię sobie kolorowe lampki, które zawieszę tuż przy oknie, żeby nie zapomnieć, że święta i Sylwester już wkrótce.

Barbara Charyton/ emigratka.com

Fot. pcjumbo


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This