Lajt

TOP 9 – ranking najlepszych reklam świątecznych 2016 w Wielkiej Brytanii

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie 5 tygodni! I choć śniegu za oknem nie ma, a świąteczny klimat jeszcze do końca nam się nie udzielił – handlowcy już prześcigają się, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Przedstawiamy wam ranking najlepszych – naszym zdaniem – reklam świątecznych 2016. Zaczynamy od miejsca ostatniego.

9House of Fraser – „Christmas is Coming for You” – reklama inna niż pozostałe, utrzymana w stylu muzycznego klipu. Właściwie gdyby nie zestawy garnków, latające torebki i rekwizyty w postaci sztućców, to można by ulec złudzeniu, że to zupełnie zwykły teledysk. Śpiewa Laura Mvula.

https://www.youtube.com/watch?v=L2uPAWrgL6s

8. Boots – „The Gift of Beauty” – klip raczej nie wprawi nas w wyjątkową, świąteczną atmosferę, ale zdobywa ogromny plus za to, że zwraca uwagę na coś, o czym często zapominamy – że jest wiele osób (w tym około pół miliona kobiet w UK), które zamiast siedzieć wraz z rodziną przy świątecznym stole – pracują, dbając o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Pamiętajmy o nich i spędzajmy świąteczny czas „z głową”!

7. Harrods – „A Very British Beartale” – po obejrzeniu tej reklamy pozostaje lekki niedosyt. Mimo wszystko, miła dla oka świąteczna bajka, w której potworny elf przemienia Harrods’a w lodowy pałac. Miś Hugh, który jakimś cudem nie zamarzł, musi pokonać trudności i uratować zbliżające się święta. Na szczęście jest ktoś, kto mu chętnie w tym pomoże!

6. John Lewis – klip zatytułowany „Buster The Boxer” – ciekawa koncepcja, zabawna, jednak rozczarowane, a zarazem zszokowane miny rodziców i smutne oczy dziecka w ostatnich sekundach niestety pozostawiają odbiorcę w melancholijnym klimacie. A przecież nikt z nas nie chce się smucić w te święta!. Miejsce 6:

https://www.youtube.com/watch?v=sr6lr_VRsEo

5. Very.co.uk – tytuł „Get More Out of Giving” – przyjemna, świąteczna opowiastka w wersji animowanej, o tym, że największa przyjemnością jest dawać – wprawia nas w pozytywny nastrój, ale „nie zwala z nóg”. Miejsce 5:

4. Aldi – „Kevin The Carrot” – kto pamięta „Kevina samego w domu„? Tym razem przyszedł czas na Kevina Marchewkę –  zabawna historyjka o wyjątkowo pechowej jarzynce – bardzo dobre wykonanie, ale za dużo samej reklamy w reklamie. Miejsce 4:

https://www.youtube.com/watch?v=aCZrWFrRgbQ

3. Lidl – „Homecoming” – z czym kojarzą nam się święta? Z domem rodzinnym, najbliższymi, tymi którzy są i tymi którzy już odeszli, wspólnymi przygotowaniami, zapachem pierniczków, choinką pachnącą lasem, bogato zastawionym stołem i radością, którą daje nam ten wyjątkowy świąteczny czas. Żyjąc zagranicą, często z dala od rodziny, niejednokrotnie marzymy o tym, by znów usiąść przy stole w rodzinnym domu babci, gdzie może i czas się zatrzymał, ale to właśnie stamtąd mamy te najpiękniejsze wspomnienia naszego dzieciństwa.

https://www.youtube.com/watch?v=Yv_qvInbiss

2. M&S – tytuł „Christmas with love from Mrs Claus” – gdyby Święty Mikołaj naprawdę zamieszkiwał biegun północny i miał żonę, i gdyby prawdą było, że przy pomocy reniferów i sań rozwozi prezenty po całym świecie w zaledwie jedną noc – to chyba większość z nas wyobrażałaby sobie to dokładnie w taki sposób, w jaki przedstawił to M&S. Reklamę ogląda się niczym trailer nowego, świątecznego filmu familijnego, z nowoczesną Panią Mikołajową w roli głównej. Przesłanie jest proste – w czasie świąt najważniejsi są nasi bliscy – to dla nich a nie dla siebie, pragniemy wszystkiego, co najlepsze!

1. Miejsce 1 – naszym zdaniem na to wyjątkowe miejsce zasługuje reklama Sainsbury’s – „The Greatest Gift” – piękna, animowana opowieść o tym, co jest najwspanialszym prezentem na święta – nie przedmioty, nie pieniądze, a nasza obecność. Ponadto, reklama jest wiernym odzwierciedleniem brytyjskiej rzeczywistości, którą doskonale znamy. Oglądając ją, ma się wrażenie że opowiada o nas samych, naszych sąsiadach, a akcja rozgrywa się na naszej ulicy lub tuż za rogiem. Doskonale znamy sytuacje, gdy komunikacja miejska odmawia posłuszeństwa wraz z pierwszymi płatkami śniegu, gdy w pracy organizowane są Christmas Parties, a wszyscy wokół noszą wesołe, świąteczne sweterki. Wokal w wykonaniu Jamesa Cordena idealnie pasuje do tej wigilijnej opowieści. Przekonajcie się sami!

 

Która reklama jest waszym numerem 1?

 

AM / emigratka.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This