This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Menu
Podróże

Trentham Monkey Forest – bliżej natury

Wiosna to idealny moment na spędzanie czasu na łonie natury. Na co dzień zajęci pracą w domach, biurach i fabrykach, nie mamy ani chwili wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Dlatego też, podrzucam Wam pomysł na wypad do wyjątkowego lasu, w którym smakołyki trzeba trzymać wyjątkowo blisko siebie, albo i nawet schowane głęboko w kieszeni lub plecaku. Zapraszam Was do Trentham Monkey Forest.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
Trentham Monkey Forest

Forest Bathing

Niejaki Quing Li Nippon z Medical School w Tokio zachęca wszystkich do – uwaga – kąpieli leśnych! Fajnie brzmi, prawda? A co się kryje za terminem Forest Bathing? Po prostu spacer w lesie! Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na łonie natury nie tylko dotlenia i działa relaksująco, ale także zmniejsza ryzyko infekcji wzmacniając układ odpornościowy. Ponadto usprawnia pracę serca, działa antydepresyjnie, a nawet niejednokrotnie pozwala zapomnieć o bólu. Dzieje się tak głównie za sprawą fitonycydów, czyli naturalnych antybiotyków produkowanych przez rośliny. Istotną ich zaletą jest zdolność oczyszczania powietrza z bakterii oraz jonizacja powietrza. Na przykład, w promieniu od 3 do 5 m wokół krzewów jałowców, drzew brzóz czy sosen utrzymuje się strefa wolna od bakterii. Brzmi cudownie, prawda? Dlatego zachęcam Was gorąco do wizyty w Trentham Forest Monkey. Nie tylko zadbacie o swoje zdrowie i samopoczucie Waszych bliskich, ale także poznacie przesympatyczną gromadkę mieszkańców tego lasu, czyli makaki bergeryjskie.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
Trentham Monkey Forest

Makak Bergeryjski

Makaki są niestety na liście gatunków zagrożonych wyginięciem. W naturalnym środowisku występują przede wszystkim w Maroku. Trentham Monkey Forest jest jednym z 4 parków na terenie Europy, które walczą o przetrwanie tego gatunku. Ich zadaniem jest nie tylko budowanie świadomości społecznej dotyczącej zagrożenia wyginięciem tego gatunku, ale także budowanie populacji makaków i wprowadzanie ich z powrotem do ich naturalnego środowiska, jakim są góry Atlas w Maroku. Z danych z 2013/2014 roku wynika, że dzięki działalności parków, 591 przedstawicieli tego gatunku trafiło w rodzime strony.

Trentham Monkey Forest daje niepowtarzalną okazję, by podpatrzeć, jak wygląda życie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku (no prawie naturalnym). Co godzinę, począwszy od godz. 11:15 odbywa się karmienie zwierząt, podczas którego możecie posłuchać kilka słów na temat tych niezwykłych zwierząt.

Zaplanuj swoją wizytę

Park jest czynny codziennie w godzinach 10 – 16, od kwietnia do października do godziny 17, a podczas wakacji do godz. 18. Wejść można najpóźniej godzinę przed zamknięciem. Park jest przystosowany zarówno do potrzeb osób niepełnosprawnych jak i rodzin z dziećmi. Ścieżki są szerokie, o twardym podłożu, wszelkie bramki i przejścia wystarczająco szerokie, aby przejechać swobodnie wózkiem. W toaletach znajdziemy przebieraki dla niemowląt. Ponadto na terenie parku znajduje się plac zabaw, kawiarenka oraz sklepik.

Aby dojechać do parku, wbijamy w nawigację ST12 9HR – jest to adres warsztatu samochodowego, który znajduje się dokładnie na przeciwko parku (nie pytajcie mnie dlaczego park nie ma własnego postcode…).

Cennik:

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Ale UWAGA! Z aplikacją Kids Pass jedno dziecko w obecności dwójki rodziców wchodzi zupełnie za FREE! To najlepsza aplikacja, dzięki której naprawdę da się zaoszczędzić parę groszy na wycieczkach z dziećmi. Poza tym wersja trial to tylko £1! Klikajcie w link (obrazek) poniżej i cieszcie się wspólnym spędzaniem czasu, nie martwiąc się o domowy budżet.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

#emigratkacom


Przeczytaj również: Bowness-on-Windermere: urokliwy zakątek nad jeziorem z bajka w tle


© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
CAŁOŚĆ JAK I ŻADNA CZĘŚĆ UTWORÓW NA EMIGRATKA.COM NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA W JAKIEJKOLWIEK FORMIE I SPOSÓB BEZ ZGODY REDAKCJI EMIGRATKA.COM. WOBEC OSÓB ŁAMIĄCYCH PRAWO, PODJĘTE ZOSTANĄ WSZELKIE DZIAŁANIA PRAWNE, CELEM DOCHODZENIA ROSZCZEŃ FINANSOWYCH.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This