Podróże

Trentham Monkey Forest – bliżej natury

Wiosna to idealny moment na spędzanie czasu na łonie natury. Na co dzień zajęci pracą w domach, biurach i fabrykach, nie mamy ani chwili wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Dlatego też, podrzucam Wam pomysł na wypad do wyjątkowego lasu, w którym smakołyki trzeba trzymać wyjątkowo blisko siebie, albo i nawet schowane głęboko w kieszeni lub plecaku. Zapraszam Was do Trentham Monkey Forest.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
Trentham Monkey Forest

Forest Bathing

Niejaki Quing Li Nippon z Medical School w Tokio zachęca wszystkich do – uwaga – kąpieli leśnych! Fajnie brzmi, prawda? A co się kryje za terminem Forest Bathing? Po prostu spacer w lesie! Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na łonie natury nie tylko dotlenia i działa relaksująco, ale także zmniejsza ryzyko infekcji wzmacniając układ odpornościowy. Ponadto usprawnia pracę serca, działa antydepresyjnie, a nawet niejednokrotnie pozwala zapomnieć o bólu. Dzieje się tak głównie za sprawą fitonycydów, czyli naturalnych antybiotyków produkowanych przez rośliny. Istotną ich zaletą jest zdolność oczyszczania powietrza z bakterii oraz jonizacja powietrza. Na przykład, w promieniu od 3 do 5 m wokół krzewów jałowców, drzew brzóz czy sosen utrzymuje się strefa wolna od bakterii. Brzmi cudownie, prawda? Dlatego zachęcam Was gorąco do wizyty w Trentham Forest Monkey. Nie tylko zadbacie o swoje zdrowie i samopoczucie Waszych bliskich, ale także poznacie przesympatyczną gromadkę mieszkańców tego lasu, czyli makaki bergeryjskie.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
Trentham Monkey Forest

Makak Bergeryjski

Makaki są niestety na liście gatunków zagrożonych wyginięciem. W naturalnym środowisku występują przede wszystkim w Maroku. Trentham Monkey Forest jest jednym z 4 parków na terenie Europy, które walczą o przetrwanie tego gatunku. Ich zadaniem jest nie tylko budowanie świadomości społecznej dotyczącej zagrożenia wyginięciem tego gatunku, ale także budowanie populacji makaków i wprowadzanie ich z powrotem do ich naturalnego środowiska, jakim są góry Atlas w Maroku. Z danych z 2013/2014 roku wynika, że dzięki działalności parków, 591 przedstawicieli tego gatunku trafiło w rodzime strony.

Trentham Monkey Forest daje niepowtarzalną okazję, by podpatrzeć, jak wygląda życie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku (no prawie naturalnym). Co godzinę, począwszy od godz. 11:15 odbywa się karmienie zwierząt, podczas którego możecie posłuchać kilka słów na temat tych niezwykłych zwierząt.

Zaplanuj swoją wizytę

Park jest czynny codziennie w godzinach 10 – 16, od kwietnia do października do godziny 17, a podczas wakacji do godz. 18. Wejść można najpóźniej godzinę przed zamknięciem. Park jest przystosowany zarówno do potrzeb osób niepełnosprawnych jak i rodzin z dziećmi. Ścieżki są szerokie, o twardym podłożu, wszelkie bramki i przejścia wystarczająco szerokie, aby przejechać swobodnie wózkiem. W toaletach znajdziemy przebieraki dla niemowląt. Ponadto na terenie parku znajduje się plac zabaw, kawiarenka oraz sklepik.

Aby dojechać do parku, wbijamy w nawigację ST12 9HR – jest to adres warsztatu samochodowego, który znajduje się dokładnie na przeciwko parku (nie pytajcie mnie dlaczego park nie ma własnego postcode…).

Cennik:

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Ale UWAGA! Z aplikacją Kids Pass jedno dziecko w obecności dwójki rodziców wchodzi zupełnie za FREE! To najlepsza aplikacja, dzięki której naprawdę da się zaoszczędzić parę groszy na wycieczkach z dziećmi. Poza tym wersja trial to tylko £1! Klikajcie w link (obrazek) poniżej i cieszcie się wspólnym spędzaniem czasu, nie martwiąc się o domowy budżet.

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

#emigratkacom


Przeczytaj również: Bowness-on-Windermere: urokliwy zakątek nad jeziorem z bajka w tle


© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
CAŁOŚĆ JAK I ŻADNA CZĘŚĆ UTWORÓW NA EMIGRATKA.COM NIE MOŻE BYĆ ROZPOWSZECHNIANA W JAKIEJKOLWIEK FORMIE I SPOSÓB BEZ ZGODY REDAKCJI EMIGRATKA.COM. WOBEC OSÓB ŁAMIĄCYCH PRAWO, PODJĘTE ZOSTANĄ WSZELKIE DZIAŁANIA PRAWNE, CELEM DOCHODZENIA ROSZCZEŃ FINANSOWYCH.

DARMOWY EBOOK!

"Jak przetrwać jako full-time mama. 5 skutecznych hacków"

Jak przetrwać z dziećmi w domu 24/7 i nie zwariować?

5 rozdziałów, 30 stron - same konkrety- wiem, że masz mało czasu!

Tylko TERAZ zupełnie za DARMO!

 

>>>Ebook przeczytało już ponad 100 wyjątkowych MAM! <<<

Super! Sprawdź swoją pocztę email.

Pin It on Pinterest

Share This