Wybierz Strona

Uwaga! Bankomaty Santander’a na celowniku przestępców!

Uwaga! Bankomaty Santander’a na celowniku przestępców!

atm-313958_1280

Policja apeluje, aby omijać bankomaty należące do banku Santander na terenie hrabstwa Lancashire. Na chwilę obecną, na wniosek policji, pięć bankomatów zostało wyłączonych z użycia.

W ciągu kilku ostatnich dni, do policji wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących podejrzanych bankomatów należących do banku Santander. Najprawdopodobniej doszło do skimmingu tj. próby skopiowania przez oszustów kart bankomatowych i ich kodów PIN w kilku bankomatach na terenie hrabstwa.

Policja apeluje o ostrożność i niewypłacanie gotówki z automatów, do czasu ustalenia, w których jeszcze bankomatach oszuści zainstalowali nakładki. Tym samym, należy zgłaszać wszelkie podejrzane transakcje, jakie zostały dokonane bez naszej wiedzy i zgody bezpośrednio w oddziale banku lub na jego infolinii, a także pod numerem alarmowym 101.

Również policja z Wimslow, w hrabstwie Cheshire, odnotowała kilka niepokojących zgłoszeń dotyczących wyżej wymienionej sieci bankomatów.

Niestety, pomimo wielu nowoczesnych rozwiązań i coraz to nowszych zabezpieczeń, oszuści wciąż znajdują sposoby, by je obejść. Dlatego też, zawsze, niezależnie z jakiej sieci bankomatów korzystamy, należy uważnie przyjrzeć się, czy w okolicy czytnika na kartę lub w obrębie klawiatury nie pojawiły się jakieś nowe, niepokojące elementy. Oszuści, na podstawie zebranych informacji, są w stanie wyprodukować fałszywe karty, za pomocą których będą mogli wypłacać gotówkę w bankomatach. Co za tym idzie, powinno się na bieżąco przeglądać historię rachunku bankowego, ponieważ trudno przewidzieć, kiedy nasza karta bankomatowa mogła zostać skopiowana i kiedy oszust odważy się użyć fałszywej karty, kradnąc z naszego konta pieniądze.

AW / emigratka.com
Fot: pixabay
Źródło:MEN


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook