Jeszcze nie tak dawno do naszych skrzynek mailowych docierały wiadomości email  z informacją o zwrocie podatku, który można odzyskać klikając w odpowiedni link. Po podaniu danych z kart płatniczych dla rzekomego HMRC stawaliśmy się ofiarą cyberprzestępców.

Greater Manchester Police ostrzega: tym razem, oszuści wpadli na pomysł rozesłania mandatów za przekroczenie prędkości. Oczywiście, do złudzenia przypominają one oryginalne dokumenty, ale co istotne – nie ma w nich numeru rejestracyjnego pojazdu, a także danych osobowych właściciela samochodu, a więc potencjalnego kierowcy.

Pamiętajcie! Prawdziwy mandat wysyłany jest tylko i wyłącznie za pomocą tradycyjnej poczty na adres właściciela pojazdu zarejestrowanego w DVLA. Nie dajcie się oszukać! Jeśli otrzymacie podejrzaną wiadomość email, najlepszym wyjściem jest bezzwłoczne jej usunięcie.

Poniżej znajduje się przykładowa wiadomość email od cyberprzestępców (kliknij, aby powiększyć):

AW / emigratka.com

Fot. pixabay


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.