Select Page

Wietrzna i deszczowa Wielkanoc – nadciąga sztorm Katie!

Wietrzna i deszczowa Wielkanoc – nadciąga sztorm Katie!

uk_stormMet Office ostrzega przed huraganem Katie – będzie to 11 sztorm od ostatniej jesieni, który uderzy w Wielką Brytanię już w Wielkanocny poniedziałek.

Od soboty rano pogoda uległa znacznemu pogorszeniu. Porywisty wiatr, deszcz, miejscami opady gradu. Niestety, poza chwilowymi przejaśnieniami w niedzielę, nic nie zapowiada, by w najbliższych dniach aura miała się poprawić. Wręcz przeciwnie, zarówno deszcz jak i wiatr będą się nasilać z godziny na godzinę, by osiągnąć punkt kulminacyjny w świąteczny poniedziałek. Meteorolodzy już są przekonani, że będziemy mieć do czynienia ze sztormem Katie.

Met Office informuje że pod wpływem huraganu znajdzie się większa część Wysp Brytyjskich, a z największą siłą uderzy on w południowo – zachodnie wybrzeże Anglii i Walii. Wiatr może osiągać tam prędkość nawet do 70 mil/h powodując poważne uszkodzenia budynków, zerwania kabli sieci energetycznej, podtopienia, a także przyczyni się do utrudnień na drogach i w transporcie lotniczym.

Prognoza pogody na Wielkanoc

Szacuje się, że w Poniedziałek Wielkanocny około 6 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii wyruszy w podróż, dlatego też należy spodziewać się znacznych utrudnień na drogach, spowodowanych nie tylko huraganem, ale także dużym natężeniem ruchu.

AW / emigratka.com

Fot. Met Office


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ENGLISH VERSION –>

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook