Już 5 maja w brytyjskich kinach będzie można obejrzeć film Wyklęty w reżyserii Konrada Łęckiego. Ze względu na wiele nowości kinowych w tym okresie, przewidziano tylko kilka projekcji – warto zakupić bilety już teraz!

Wyklęty w niezwykle poruszający sposób opowiada o heroicznej, lecz tragicznej i samotnej walce, jaką prowadzili żołnierze podziemia antykomunistycznego. Ich życie pełne było poświęcenia, cierpienia i dramatycznych wyborów, co doskonale zostało ukazane w osobie głównego bohatera – dwudziestokilkuletniego „Lola”. Jego losy zainspirowane są życiorysem autentycznych Wyklętych, m.in. Józefa Franczaka ps. „Lalek” czy Franciszka Przysiężniaka ps. „Ojciec Jan”. Film pełen jest dynamicznych scen walk, przemarszy, nie brakuje wymownych, lecz pozbawionych sztucznego patosu dialogów. Przede wszystkim jednak porusza dogłębnie sumienia i wzrusza do łez, ukazując brutalne realia powojennej Polski i związane z nią życiowe dramaty młodych Polaków, którzy nie chcieli oddać swojej ojczyzny w czerwone, komunistyczne ręce.

wyklety-baner_maj

Film wyświetlany będzie 5, 6 oraz 7 maja o godzinie 21:00 w kinie VUE w Manchester Lowry, bilety można nabyć TUTAJ.

Obejrzyj zwiastun!

AM / emigratka.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.