IMG_2834

Sinclair’s Oyster Bar

Jarosław Gumuła, Karol Dasiewicz oraz Marcin Waliczek za starcie z kibicami Sevilli 21 października 2015 roku zostali skazani w sumie na karę 6 lat pozbawienia wolności – Gumuła, bez stałego adresu zamieszkania – usłyszał wyrok 30 miesięcy, Dasiewicz, również bez stałego miejsca zamieszkania – 22 miesiące oraz Waliczek, z Lincolnshire – 20 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok zapadł 31 marca 2016 roku po przeprowadzeniu rozprawy w Crown Court  (Sądzie Koronnym) w Manchesterze.

Przypomnijmy.

21 października 2015 roku, tuż przed meczem Sevilli i Manchesteru City w ramach UEFA Champions Leauge (Ligi Mistrzów), przed pubem Sinclair’s Oyster doszło do starcia kibiców obu drużyn. Poniżej zamieszczamy nagranie, przedstawiające zamieszki z tamtego dnia, w którym główną rolę odegrały barowe krzesła i stoły.

Trzej Polacy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji na miejscu zdarzenia. Jak podkreśla policja, starcie nie miało bezpośredniego związku z kibicami drużyny Manchesteru City, natomiast było częścią sporu, który rozpoczął się w 2013 roku pomiędzy fanami Sevilli a kibicami drużyny Śląsk Wrocław podczas meczu Ligi Europejskiej, kiedy to grupa hiszpańskich pseudokibiców napadła na polski autokar, kradnąc klubowe flagi, koszulki oraz race.

W Manchesterze nie ma tolerancji dla przemocy związanej z piłką nożną – powiedziała posterunkowa Natalie Qualters – Mam nadzieję, że wyroki, jakie usłyszeli ci trzej mężczyźni pokażą, że w naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla takiej formy przemocy. Każdy, kto dopuści się takiego przestępstwa, zostanie postawiony przed sądem.

Po zamieszkach z 21 października jedna osoba musiała zostać hospitalizowana. Również jeden z fanów Sevilli odniósł obrażenia głowy, ale odmówił przyjęcia pomocy medycznej.

AW / emigratka.com
Fot: emigratka.com
Źródło: MEN


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.