Mamy kolejne informacje dotyczące zdarzeń, jakie miały miejsce ostatniej nocy w Zielonej przychodni – jednej z najpopularniejszych polskich klinik w Wielkiej Brytanii – której oddział w Manchesterze został niespodziewanie zamknięty. Wcześniejszy artykuł na ten temat przeczytasz tu: https://emigratka.com/hot-news-zielona-przychodnia-zamknieta-pracownicy-i-pacjenci-na-lodzie/

Nasz anonimowy informator – były pracownik Green Surgery – zdecydował się uchylić nam rąbka tajemnicy oraz pokazać zdjęcia ze spustoszonej i ograbionej przychodni:

Od roku szefowie kombinowali coś z pieniędzmi mówiąc, że to przejściowe kłopoty firmy – mówi –  Była dyrektorka Krystyna Tajchman wyrejestrowała się i przepisała firmę na synów, którzy doprowadzili firmę sukcesywnie do bankructwa. Za chwilę padnie Londyn… W razie „W” to nie ona tylko syn zbankrutował. A ona otworzy nową firmę i zatrudni nowych naiwnych.

W Wielkiej Brytanii informacje na temat spółek LTD można znaleźć bez problemu w Internecie. Udało nam się dotrzeć do danych spółki i potwierdzić informację, że Krystyna Tajchman zrezygnowała z funkcji dyrektora Green Surgery z dniem 1 lipca 2015 roku, a na stanowiskach dyrektorskich pozostali: jej mąż Sławomir Tajchman oraz dwóch synów Tomasz i Mikołaj Tajchman.

Pan Tomasz Tajchman niczym złodziej wszedł na teren przychodni o 22:00, myśląc że wszystko stąd wyniesie, włącznie z pieniędzmi. Niestety nie. Pieniądze otrzymał dopiero kiedy przyjechali pracownicy i oficjalnie spisano protokoły. Niestety, reszta została skradziona włącznie z całą dokumentacją pacjentów, bazą danych, nawet papierem toaletowym.

Na następny dzień, pracownicy nie mogli uwierzyć, jak w ciągu jednej nocy ich miejsce pracy zmieniło się nie do poznania. Zniknął cały sprzęt medyczny, akcesoria, materiały, preparaty, nawet papier toaletowy. Zostały tylko puste półki, połamane meble i dziury w ścianach. Zobaczcie sami, co można zdziałać jednej nocy!

14568065 980046555455227 4196614719455558630 n
« 2 z 5 »

Jak wytłumaczyć działania właścicieli Zielonej Przychodni? Skoro Green Surgery faktycznie ogłosiło bankructwo, to być może chcąc uniknąć konfiskaty majątku zabrali wszystko z lokalu przy 22 Mossley Street i schowali przed potencjalną wizytą syndyka, który mógłby przeznaczyć mienie na poczet spłaty długów? W momencie braku możliwości ściągnięcia zadłużenia, po około roku pozostałe długi zostają ostatecznie umorzone. Wszystko układa się w całkiem sprytny plan, ale są to tylko nasze domysły. Najbliższe miesiące pokażą, jak sprawa naprawdę się potoczy. Wciąż mamy wiele pytań: co z dokumentacją medyczną pacjentów? Gdzie trafią poufne dane klientów przychodni? Czy powstanie kolejna przychodnia w miejsce starej? Czy osoby odpowiedzialne za taki rozwój sytuacji poniosą kiedykolwiek odpowiedzialność? Póki co, pytania te pozostają bez odpowiedzi.

AW / emigratka.com


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.