Select Page

Zmienia się prawo! Palisz papierosy w samochodzie? Musisz o tym wiedzieć!

Zmienia się prawo! Palisz papierosy w samochodzie? Musisz o tym wiedzieć!

s300_Its-illegal-end-still-960x640Od 1 października 2015 roku palenie papierosów w samochodzie lub innych pojazdach będzie nielegalne w obecności osób poniżej 18 roku życia. Celem wprowadzenia tego przepisu jest ochrona dzieci i młodzieży przed niebezpieczeństwami wynikającymi z biernego palenia.

Zarówno kierowca jak i palacz mogą zostać ukarani grzywną w wysokości £50. Nowe przepisy mają zastosowanie wobec wszystkich kierowców w Anglii i Walii, którzy ukończyli 17 lat i dotyczą również tych, którzy posługują się provisional driving license (tymczasowym prawo jazdy). Ustawa nie obowiązuje jedynie w sytuacji, gdy kierowca ma 17 lat i w jego obecności nie przebywa inna niepełnoletnia osoba.

Ustawa ma zastosowanie do każdego prywatnego pojazdu, który jest całkowicie lub częściowo zamknięty dachem. Sytuacja się nie zmienia w przypadku uchylonych okien czy otwartego szyberdachu, działającej klimatyzacji, czy też otwartych drzwi, na przykład podczas postoju na poboczu. Ustawa nie ma zastosowania do samochodów typu cabrio, jeśli w momencie palenia papierosów dach samochodu jest całkowicie schowany.

Za każdym razem, gdy dziecko wdycha dym tytoniowy, wdycha również tysiące niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych, które znacznie podnoszą ryzyko poważnych schorzeń, takich jak zapalenie opon mózgowych, oskrzeli i płuc, nowotwory, może również znacząco pogorszyć stan astmy.

AW / emigratka.com

Fot. gov.uk


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Całość jak i żadna część utworów na emigratka.com, nie może być rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i sposób bez zgody redakcji emigratka.com. Wobec osób łamiących prawo, podjęte zostaną wszelkie działania prawne, celem dochodzenia roszczeń finansowych.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ENGLISH VERSION –>

Odbierz kalendarz za free!

Witaj! Mam na imię Ania. Od kilku lat mieszkam w północno – zachodniej Anglii w Manchesterze. Poza byciem mamą i prowadzeniem własnego biznesu oswajam z emigracją. Będzie mi miło, jeśli przycupniesz na moment i potowarzyszysz mi w tej przygodzie.

Aplikacja, którą MUSISZ mieć!

Facebook